Joleczka 22

kłódka
5
554 rozpoczęcia · 525 zakończeń · 484 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania, w dolnej kratownicy powstanie hasło. Ujawniono jedyną literkę J.

Obiekt przypomina latarnię morską, i z wyglądu i z pełnionej funkcji, ale latarnią sensu stricto nie jest. Historyczny znak nawigacyjny w kształcie wiatraka, o wys.10 m, powstał w latach 1873-1874. Wraz z innym obiektem, położonym w odległości ok. 500 m, tworzą zespół znaków naprowadzających, zwany nabieżnikiem, pozwalający statkom, wpływającym do Portu Świnoujście, bezpiecznie poruszać się środkiem toru wodnego.
Miejsce jest bardzo popularne wśród turystów oraz spragnionych odmłodzenia, którzy zażywają tu okładów błotnych, kąpieli i spacerów. Według legendy wizyta w tym wiatraku odmładza.
W 1976 obiekt był wykorzystany w filmie "Latarnik" - adaptacji noweli H. Sienkiewicza.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

53