46. Dylematka

7
409 rozpoczęć · 352 zakończenia · 321 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Rozwiązujący musi sam ustalić czy odgadywane słowo jest anagramem, określeniem poszukiwanego słowa, czy też należy wpisać wyraz w niezmienionej formie. Dla ułatwienia określenia podzielono na wpisywane poziomo i pionowo, a w każdej z kategorii jest po osiem słów. Ujawniono wszystkie "polskie" litery oraz samogłoski U. W diagramie wykorzystano rzeczowniki pospolite w mianowniku l. poj.

POZIOMO:

FACETKA * GONOREA * GRACA * KRYTYKA * NAJAZD * NOWINKA * PESTKA * PŁATEW * SSANIE * TRANSZA * TRZODA * URAZEK

PIONOWO:

ATRAPA * GENOTYP * JEDNIA * KAJET * KASZTEL * KWIATY * LELEK * MATRONA * NIETAKT * TRAMPKI * UPUST * ZUPKA


Hasło pod diagramem jest powiedzeniem, które krążyło wśród fanów niezwykle popularnej i lubianej aktorki teatralnej i filmowej. Talent i oryginalna uroda sprawiły, że zdobywała laury w różnych przedwojennych konkursach i plebiscytach, a z czasem zaczęła być nazywana „Królową polskiego ekranu”. Publiczność uwielbiała oglądać ją zarówno we łzawych melodramatach, jak i w radosnych komediach. Dla widzów była ideałem nowoczesnej Polki, dynamicznej i niemal niezależnej, a jednocześnie przywiązanej do tradycyjnych wartości.

(y)(y)(clap)(clap)(clap)

To zadanie zostało skomentowane 12 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

59