071. Wiramówka

kłódka
6
459 rozpoczęć · 385 zakończeń · 337 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Wirówka:

Wirowo:

białko, budulec paznokci, włosów, rogów (P) * coś wyśnionego przez ściętą głowę (P) * Marysia przy krasnoludkach (P) * mieszkanka stolicy kraju na zachód od Hiszpanii (L) * na krzesłach przed ekranem lub sceną (P) * plesymetry, pukadła; daw. przyrządy lekarskie do opukiwania chorych (L) * przeciwieństwo biegunki, zatwardzenie (P) * w niej kwiatek domowy (P)

Dostał diabeł zlecenie, by nieuczciwego młynarza do otchłani zabrać. Pojawił się zatem w pobliżu i pierwszego napotkanego człowieka o młynarza zapytał. Chłop rozpoznał diabła i dedukując doszedł, że lepszy obecny młynarz niż żaden. Wskazał tedy biesowi drogę na pastwisko. Zmierzchało już, mgła się kładła po niwach, do tego czart musiał mieć coś nie tak z oczami. Zdybał bowiem i w czeluść konika o jasnej maści porwał. Nie spodobało się konikowi u biesa, wierzgać począł i tygle, garnki i butle diabelskie roztrzaskał. Odegnał czort wściekły konika na ziemię i odtąd, gdy diabły kogoś w kitlu białym w pobliżu ujrzą, ani myślą ich dusz porywać. Tak więc młynarze, piekarze, aptekarze i cukiernicy mogą czuć się bezpieczni, bo wszyscy do nieba trafiają.
W tle ratusz.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

51