3387. Jolka krajobrazowa

4
527 rozpoczęć · 510 zakończeń · 474 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Ujawniono wszystkie litery W i Y. Po prawidłowym wypełnieniu jolki u dołu ujawni się hasło.

Określenia wyrazów:

węgierska potrawa z papryką * ulepiła Plastusia * ssak z ciosami * ptasi sejmik * strzelisty styl * kuchenny daszek z wyciągiem * wyjałowiona na ranę * upowszechnianie wiedzy * zdobi niebo po burzy * okrycie na zimę * morska głębia * poimprezowa męka * narzuta na tapczan * dochody z przedsięwzięcia * Polacy za granicą * żart, figiel * bywa nazywany wróblem trzcinowym * potocznie klimakterium * mija bezpowrotnie * dojna holenderka

Znam to niezwykłe miejsce na rozlewisku ujścia Warty. Prawdziwy ptasi raj - teren lęgowy ptaków wodnych i błotnych. Jest na co popatrzeć niezależnie od pory roku.
Zaś powołana "Rzeczpospolita Ptasia" to bardzo ciekawa inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Słońska (można zostać jej obywatelem i otrzymać specjalny paszport).

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

41