Łowca serc niewieścich

5p
182 rozpoczęcia · 182 zakończenia · 164 rozwiązania · autor:  

Poprawne rozwiązanie

Wydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Wszystkie odgadywane wyrazy mają tylko jedną definicję, którą jest tytuł krzyżówki. Dla ułatwienia odkryto dwa fragmenty diagramu, które należy wmontować w krzyżówkę.
Litery z pól ponumerowanych od 1 do 17 utworzą myśl, której autorem jest Honore de Balzac.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

13

Komentarze

http://sjp.pwn.pl/szukaj/casanova
Znowu będę najgorsza i mącicielka, ale nie zgadzam się z czerwoną latarnią. Specjalnie sprawdzałam kilka razy w naszym ukochanym sjp.pwn.pl. Dlaczego tym razem jest źle? przez W znalazłam tylko utwór RÓżyckiego, a tu chodziło przecież o podrywacza, uwodziciela ogólnie a nie o konkretny tytuł.

To są kpiny. Hasło zamieszczone http://sjp.pwn.pl/szukaj/casanova uznane za nieprawidłowe. To co jest ważne? Wizja autora? Wnioskuję o poprawkę i powtórne przeliczenie punktacji turnieju.

Popieram! Co to za pisownia przez "c" i "w"?! Spolszczone w połowie? Absurd!

Bijcie się w piersi ! ZSadania trzeba sprawdzać przed zamieszczeniem !

Oj, ktoś tu dał plamę!

Też mam jedyny błąd w turnieju, tego nieszczęsnego casanowę. A w słowniku sjp.pwn.pl stoi jak byk casanova. Chcę złoty puchar.

Casanova lub kazanowa tak podaje sjp.pwn.pl

Z tym Casanovą to przegięcie.Chyba trzeba zrezygnować z turniejów.

j.w.

Od dłuższego czasu trwa polityczna wojna polsko-polska.Czy tu też tak będzie???Równie dobrze mogłoby być KAZANOWA.Cały TURNIEJ TRACI SENS!

Popieram Przedmówców!

Czy to się komu podoba, czy nie, obie formy uwzględnia Wielki słownik ortograficzny PWN:
.
http://so.pwn.pl/lista.php?co=casanowa
http://sjp.pwn.pl/szukaj/casanova
.
Nawał różnych spraw spowodował przeoczenie daty zakończenia turnieju (jak ten czas leci!) - stąd brak alternatyw, ale nie ma tego złego...(lektura komentarzy jest wielce pouczająca).
Przepraszam za tę niedogodność wszystkich zainteresowanych. System przeliczy punkty w nocy i jutro ranking powinien wrócić do normy.
.
Kolorze, przypominam, że udział w turnieju nie jest obowiązkowy, a Twoja rezygnacja nie musi być publiczna, ale skoro wybrałeś taką formę...
.
Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam.

Przypuszczam, że sporo osób tak napisało CASANOVA, uważam że jest dobrze sprawdzałam również w słowniku. Powinna być uwzględniona alternatywa.

Podpisuję się pod wszystkimi wpisami, czemu nie wypowie się AUTOR, co do poprawności nazwiska Giacomo Casanova a może faktycznie zakpiono z nas wszystkich?

Panie i Panowie,

Przepraszam za nasz błąd, zaraz przeliczymy wyniki turnieju z dodanym Casanovą.

Wiem,że nie jest obowiązkowy,ale zapewne wielu użytkowników zdenerwowało to słowo.Gdyby było poprawnie nie byłoby tego całego zamieszania.

Żądam zaliczenia Casanova!!!! i ponowną punktację

Dziękuję za zrozumienie.

Wypowiedział się moderator, wypowiedział się administrator.
A dalej: "Żądam zaliczenia Casanova!!!!".
A ja nie żądam tylko proszę o czytanie komentarzy zanim się zacznie wykrzykiwać pretensje. Bo cztery wykrzykniki i słowo "żądam" to chyba jednoznaczny krzyk.