05 - Przesuwanka

6
617 rozpoczęć · 478 zakończeń · 435 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Do diagramu należy przesunąć wszystkie litery spoza jego obrysu, tak aby powstała krzyżówka złożona z rzeczowników pospolitych. Litery znajdujące się w narożnikach można przesuwać tylko ukośnie, pod kątem 45°, pozostałe wyłącznie do odpowiednich rzędów i kolumn, przy których figurują. W diagramie ujawniono już niektóre litery. Wszystkie wpisywane słowa muszą występować w sjp.pwn.pl (jedno w liczbie mnogiej). Po prawidłowym rozwiązaniu zadania pod diagramem powstanie dodatkowe hasło.
Krzyżówka Szaradzisty: Krzyżówka utworzona przez użytkownika serwisu Szarada.net.

Hallo, Jastar, dzięki za przepiękne życzenia świąteczne, i za ten wspaniały Koszyk Wielkanocny. Już zaczynam być ciekawa, co wymyślisz na następne święta. Ale ponieważ polotu Ci nie brakuje, myślę, że będzie to coś nadzwyczajnego, więc.. już odliczam dni, a teraz pozdrawiam serdecznie z ciepłego cały czas Melbourne, Janka.

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

49