01 - Uzupełnianka

4
624 rozpoczęcia · 559 zakończeń · 508 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Uzupełnianka: Do diagramu należy wpisać poziomo hasła, których określenia podano w przypadkowej kolejności. Wraz z ujawnionymi literami utworzą one nowe, dłuższe wyrazy. Po wypełnieniu diagramu w zaznaczonej kolumie powstanie rozwiązanie.

Określenia wyrazów:

* krzepa na okrągło
* mniej niż awersja
* niziołek
* obóz z Algieru
* podziemie kościoła
* skazany na wygnanie
* w ręku spawacza

Przełom Dunajca to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Dunajec płynie tu w krętym, głębokim, wyżłobionym przez siebie skalnym wąwozie o długości ok. 8 km. Rzeka na tym odcinku tworzy wiele zakoli, a wysokość wapiennych ścian sięga nawet do 300 metrów ponad lustro wody. Ciekawostką jest, że przez pewien moment rzeka zawraca i płynie w przeciwną stronę od morza. Takie zjawiska w górach znaleziono tylko dwa na świecie - drugim miejscem jest Kanion rzeki Kolorado w Stanach Zjednoczonych.

(F)

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

53