09 - Wykreślanka

5
515 rozpoczęć · 463 zakończenia · 404 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Wykreślanka:
Na podstawie podanych objaśnień należy odgadnąć hasła, następnie znaleźć je na diagramie i odznaczyć na zielono za pomocą spacji lub kwadracika nad diagramem. Odgadnięte wyrazy "wykreślamy" poziomo, pionowo, prawoskośnie i lewoskośnie, zarówno wprost jak i wspak. Litery zamieszczone w diagramie mogą być wspólne dla kilku wyrazów. Niezaznaczone na zielono litery czytane rzędami utworzą rozwiązanie.
Uwaga:
Litery, które tworzą rozwiązanie MUSZĄ zostać raz jeszcze wpisane, tak aby były widoczne na niebiesko - dopiero wówczas pojawi się 100 % wypełnienie diagramu.

Określenia wyrazów:

bezduszne pomieszczenie * burzyk * do odprawienia klienta * dwubój zimowy * górniczy topór paradny * grusza Williamsa * lewa burta statku * nadwyżka kursu dewiz * najszybszy bieg konia * nasza wyspa * osłania koło pojazdu * pan na rewirze * pijacka mowa * pleonazm * pod pomnikiem * polski taniec narodowy * postępek * spiekalnia * Troja * wuj Nicolasa Cage'a

Nadwiślański Park Etnograficzny to skansen, którego zabudowania przybliżają tradycję i kulturę mieszkających niegdyś na tych terenach Krakowiaków Zachodnich. Oprócz ciekawych, pięknie zrekonstruowanych przykładów budownictwa wiejskiego i małomiasteczkowego znalazły się tu także wspaniały XVII-wieczny kościół z Ryczowa, w którym nadal odbywają się nabożeństwa, oraz malowniczy XVIII-wieczny dwór z Drogini.

@bohunio: litery albo zaznaczamy na zielono (wykreślamy), albo nadpisujemy na niebiesko (te, które wchodzą w skład końcowego rozwiązania).

To zadanie zostało skomentowane 13 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

64