10. Diakrostych

5
468 rozpoczęć · 450 zakończeń · 445 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Diakrostych: Po prawidłowym wpisaniu haseł, w zaznaczonej kolumnie oraz w górnej kratownicy ujawnią się powiązane ze sobą hasła.

Bohater zadania to wybitna postać na polskiej scenie teatralnej i filmowej międzywojnia. W sztuce aktorskiej zdecydowanie wyprzedzał swoje czasy. Przeciwstawiał się komercji, płytkim sztukom teatralnym i głupawym filmom. Traktował bycie aktorem jako ważne zadanie do wypełnienia, życiowe powołanie i misję specjalną.
Chcąc realizować własną wizję, założył w Warszawie popularny teatr dla mas, jednak o wysokim poziomie artystycznym, który miał krzewić kulturę wśród robotniczego środowiska Powiśla.
Pisano o aktorze-dyrektorze, że do teatru wnosi nieco smaku plebejskiego, który jednakże zaświadcza o prawdziwości jego bohaterów.
Teatr dość szybko stał się jedną z najmodniejszych scen stolicy, a żywo zainteresowała się jego działalnością także warszawska inteligencja.

Znakomite zadania o bardzo ciekawej tematyce. Rozwiązywałam je z wielką przyjemnością. Bardzo dziękuję Krysiu.

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

40