0674. Jolka filmowa

6
420 rozpoczęć · 391 zakończeń · 279 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Ujawniono wszystkie spółgłoski M i W. Po prawidłowym wypełnieniu jolki, w kolorowe kolumny należy wpisać imię i nazwisko polskiego aktora oraz tytuł filmu z jego udziałem. W dolnej kratownicy ujawni się jeszcze jeden tytuł filmu z tym aktorem.

Znaczenie wyrazów:

utwór oparty na motywach kościelnych, liturgicznych * środek zawierający opium * osoby jeżdżące na łyżworolkach, rollerzy * rodzaj sita z dużymi otworami * afrykańska roślina z rodziny amarylkowatych * po nim następuje odzew * drewno z olchy * obwisła skóra na szyi żubra lub psa * "Syzyfowe…" Stefana Żeromskiego * sumak odurzający * potomek krowy * filmowa na Mariensztacie * prot, deuter albo tryt * Sławomir, bramkarz w piłce ręcznej * ściągacz linowy do naciągania want * koliste skrzyżowane * chrząszcz z czarnuchowatych, złowieszczek * krokodyl amerykański
Krzyżówka Szaradzisty: Krzyżówka utworzona przez użytkownika serwisu Szarada.net.

No tak, przy łatwiejszych krzyżówkach, łapię "gapówki", a powinnam uważaźć bo xlow potrafi zastawiać podstępne pułapki.

Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

51