021. Wężówka

kłódka
5
450 rozpoczęć · 401 zakończeń · 374 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka: Wężówkę wypełniamy począwszy od ujawnionej litery, zgodnie z pokazanym kierunkiem. Zakręcamy tylko tam, gdzie wymusza to diagram i postępujemy tak, aż skończymy na polu początkowym. Wpisywane wyrazy łączą się jedną literą (pola oznaczone kropkami). Opisy pomieszano, ale w nawiasie podano liczbę liter odgadywanego wyrazu. W kolorowych polach odczytamy hasło.

Dziś to już w Słupska granicach, ale niegdyś pod nim wieś stała bogata, z kościółkiem, w którym piękne dzwony biły, ufundowane przez dawnego wsi właściciela. Niestety wojna trzydziestoletnia wieś doszczętnie zniszczyła. Cudem jedynie dzwonnica ocalała. Mieszkańcy postanowili życie gdzie indziej rozpocząć, dzwony wywożąc, by o dawnych czasach przypominały. Nie dały się jednak monstra spiżowe wywieźć, bo konie wóz ciągnące do niewidocznego muru dotarły. Popędzanie sprawiło tylko, że wóz się wywrócił, a dzwony w bagnie przepadły. Zapewne leżą tam do dziś, bowiem co roku, na Wielkanoc i Boże Narodzenie z wnętrza ziemi wydobywa się ich dostojny dźwięk, słyszany na peryferiach wielkiego miasta.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

41