03. Dopełnianka

4
479 rozpoczęć · 442 zakończenia · 401 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Dopełnianka:
Odgadnięte na podstawie określeń wyrazy czteroliterowe należy wpisać do odpowiednich kolumn tak, aby z ujawnionymi literami utworzyły nowe, dłuższe słowa. Wszystkie powstałe wyrazy pięcioliterowe są rzeczownikami w mianowniku (dwa w l.mn. i jeden - nazwa własna).

Określenia wyrazów:

gna na sygnale * ich dwoje * kajmak albo mięśniowa * karciane wina * kita albo omyk * powab, urok * stwory Shrekopodobne * włókno na worki * wokół rogatywki

Skamander istniał niemal przez cały okres dwudziestolecia międzywojennego. Jego założycielami byli: Julian Tuwim, Antoni Słonimski, Jarosław Iwaszkiewicz, Kazimierz Wierzyński i Jan Lechoń. Początkowo poeci spotykali się w kawiarni literackiej "Pod Picadorem", a po jej zamknięciu zaanektowali słynny stolik na półpiętrze cukierni "Mała Ziemiańska" i tam codziennie, całymi dniami dyskutowali, prezentowali swoje prace, spierali się, żartowali i omawiali aktualne wydarzenia. Szybko stali się elitą opiniotwórczą, którą złośliwie określano mianem loży szyderców, a nawet literackiej mafii.
W tle fragment akwareli Mai Berezowskiej "Przy stoliku w Ziemiańskiej" (od lewej: Iwaszkiewicz, Tuwim, Wierzyński, Lechoń).

Jestem tutaj miesiąc później, ale podpisuję się pod powyższymi. Czasem wydaje mi się, że mam jakieś niedobre ustawienia, albo brak mi wiedzy na temat, jak być na bieżąco na Forum? Pozdrawiam (F)

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

45