Obrazek logiczny 11

5
651 rozpoczęć · 594 zakończenia · 525 rozwiązań · autor:  
Obrazek logiczny: Łamigłówka polegająca na zaczernianiu pól diagramu.
Zaczernione pola utworzą rysunek. To, które pola trzeba zaczernić, wskazują liczby obok diagramu. Liczby z lewej strony każdego wiersza określają, ile grup czarnych pól jest w danym rzędzie i ile czarnych pól jest w każdej grupie. Dla przykładu liczby „1,4,2” oznaczają trzy grupy: pierwsza jest złożona z jednego, druga z czterech, a trzecia z dwóch czarnych pól. Wyodrębnienie 3 kolejnych liczb świadczy o tym, że pomiędzy grupami czarnych pól występuje przynajmniej jedno wolne (białe) pole. Analogicznie jest z liczbami u góry diagramu.
W zadaniu używamy jedynie dwóch znaków:
1. Kwadracik znad diagramu lub spacja dla pola czarnego.
2. I (i jak Irena) dla pola białego.

Zainstaluj Obrazki Logiczne na telefonie

Te zadania zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o wygodnym rozwiązywaniu na ekranie telefonu. Możesz pobrać je wszystkie wraz z darmową aplikacją Obrazki Logiczne.
Obrazki Logiczne w Google Play (Android)

Polubiłem te obrazki dopiero po zakończeniu maratonu, przedtem to była dla mnie czarna magia. Sam nie wiem dlaczego. To taka frajda jak obrazek powstaje, a potem zgadywanka co to jest.

To zadanie zostało skomentowane 8 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

42

Autorzy określeń

 jomitoka   2  ·  1, 4  ·  2, 1  ·  3, 5  ·  8, 2  ·  6, 1, 1  ·  8  ·  6, 2  ·  5, 1  ·  6  ·  5, 2  ·  7  ·  5, 2  ·  1, 2  ·  2, 1  ·  2, 1  ·  2, 2, 2  ·  3, 4  ·  3, 8  ·  10  ·  8  ·  8  ·  7, 2  ·  5, 2, 1  ·  2, 2, 1  ·  2, 2  ·  2, 2  ·  2, 2