Obrazek logiczny 06

5
684 rozpoczęcia · 669 zakończeń · 576 rozwiązań · autor:  
Obrazek logiczny: Łamigłówka polegająca na zaczernianiu pól diagramu.
Zaczernione pola utworzą rysunek. To, które pola trzeba zaczernić, wskazują liczby obok diagramu. Liczby z lewej strony każdego wiersza określają, ile grup czarnych pól jest w danym rzędzie i ile czarnych pól jest w każdej grupie. Dla przykładu liczby „1,4,2” oznaczają trzy grupy: pierwsza jest złożona z jednego, druga z czterech, a trzecia z dwóch czarnych pól. Wyodrębnienie 3 kolejnych liczb świadczy o tym, że pomiędzy grupami czarnych pól występuje przynajmniej jedno wolne (białe) pole. Analogicznie jest z liczbami u góry diagramu.
W zadaniu używamy jedynie dwóch znaków:
1. Kwadracik znad diagramu lub spacja dla pola czarnego.
2. I (i jak Irena) dla pola białego.

Zainstaluj Obrazki Logiczne na telefonie

Teraz możesz nosić zadania przy sobie dzięki darmowej aplikacji Obrazki Logiczne. W ogrodzie przy kawie, na spacerze z psem, na przystanku i w autobusie - zawsze i wszędzie błyskawicznie rozpoczniesz zabawę naciskając ikonkę na ekranie telefonu.
Obrazki Logiczne w Google Play (Android)

Do Gorola.
Każdy rysunek składa się z kilku elementów. W przypadku rysunków dwukolorowych mamy do czynienia z dwoma elementami - obiektem i tłem. Jeżeli na czarnej kartce narysujemy cokolwiek białą kredką, lub czarną kredką na białej kartce, to w obu przypadkach powstanie nam rysunek, uwaga - czarno biały. Nie jest więc prawdą to co piszesz, że rysunek jest biały, bo każde zadanie z tej serii jest dwukolorowe, a w zależności od tła, efekt dwukolorowości uzyskujemy stosując jeden kolor.
Moderatorzy są Ci naprawdę wdzięczni za Twoją skrupulatność w tropieniu literówek i innych niedociągnięć - i wielokrotnie o tym pisaliśmy. I bardzo fajnie, że dzięki Tobie masę takich niedociągnięć mogliśmy i wciąż możemy poprawiać. Sądzę jednak, że taka skrupulatność łatwo się może przerodzić w czepialstwo, i tak to niestety odbieram w przypadku trzech moich zadań w tej kolekcji.
Pozdrawiam.

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

45

Autorzy określeń

 jomitoka   1, 11  ·  1, 12  ·  11  ·  8  ·  3, 4  ·  5, 2, 1  ·  3, 1, 1, 2  ·  2, 2  ·  1, 3  ·  1, 2, 4  ·  2, 3  ·  1, 3  ·  1, 1, 1, 2  ·  1, 2, 1, 2  ·  4, 1  ·  5, 4  ·  4, 1, 2  ·  2, 3, 1, 3  ·  2, 1, 1, 3  ·  2, 1, 1, 1  ·  3, 1  ·  3  ·  4  ·  5, 1, 1  ·  6, 1, 3  ·  4, 4, 1  ·  3, 8, 1  ·  3, 9