Obrazek logiczny 01

5
1142 rozpoczęcia · 917 zakończeń · 701 rozwiązań · autor:  
Obrazek logiczny: Łamigłówka polegająca na zaczernianiu pól diagramu.
Zaczernione pola utworzą rysunek. To, które pola trzeba zaczernić, wskazują liczby obok diagramu. Liczby z lewej strony każdego wiersza określają, ile grup czarnych pól jest w danym rzędzie i ile czarnych pól jest w każdej grupie. Dla przykładu liczby „1,4,2” oznaczają trzy grupy: pierwsza jest złożona z jednego, druga z czterech, a trzecia z dwóch czarnych pól. Wyodrębnienie 3 kolejnych liczb świadczy o tym, że pomiędzy grupami czarnych pól występuje przynajmniej jedno wolne (białe) pole. Analogicznie jest z liczbami u góry diagramu.
W zadaniu używamy jedynie dwóch znaków:
1. Kwadracik znad diagramu lub spacja dla pola czarnego.
2. I (i jak Irena) dla pola białego.

Zainstaluj Obrazki Logiczne na telefonie

Te zadania zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o wygodnym rozwiązywaniu na ekranie telefonu. Możesz pobrać je wszystkie wraz z darmową aplikacją Obrazki Logiczne.
Obrazki Logiczne w Google Play (Android)

Każdy ma swoje metody (mi to "i" też tylko przeszkadza) ale mogę się założyć, że konieczność wpisywania tych literek wynika z tego, że nie może być po prostu pustych pól w diagramie, bo system traktuje to jako puste pole właśnie czyli błąd, dokładnie tak jak w innych krzyżówkach.

To zadanie zostało skomentowane 7 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

42

Autorzy określeń

 jomitoka   5  ·  3  ·  2  ·  10  ·  10  ·  10  ·  7  ·  11  ·  11  ·  7  ·  12  ·  12  ·  2, 3  ·  6, 2  ·  8  ·  1  ·  5  ·  7, 2  ·  12  ·  14  ·  14  ·  1, 9, 2  ·  1, 9, 1  ·  1, 6, 2, 1  ·  1, 3, 2, 2, 2  ·  3, 2, 2, 1  ·  3, 2, 2  ·  2, 2