Obrazek logiczny 48

5
556 rozpoczęć · 530 zakończeń · 484 rozwiązania · autor:  
Obrazek logiczny: Łamigłówka polegająca na zaczernianiu pól diagramu.
Zaczernione pola utworzą rysunek. To, które pola trzeba zaczernić, wskazują liczby obok diagramu. Liczby z lewej strony każdego wiersza określają, ile grup czarnych pól jest w danym rzędzie i ile czarnych pól jest w każdej grupie. Dla przykładu liczby „1,4,2” oznaczają trzy grupy: pierwsza jest złożona z jednego, druga z czterech, a trzecia z dwóch czarnych pól. Wyodrębnienie 3 kolejnych liczb świadczy o tym, że pomiędzy grupami czarnych pól występuje przynajmniej jedno wolne (białe) pole. Analogicznie jest z liczbami u góry diagramu.
W zadaniu używamy jedynie dwóch znaków:
1. Kwadracik znad diagramu lub spacja dla pola czarnego.
2. I (i jak Irena) dla pola białego.

Zainstaluj Obrazki Logiczne na telefonie

Teraz możesz nosić zadania przy sobie dzięki darmowej aplikacji Obrazki Logiczne. W ogrodzie przy kawie, na spacerze z psem, na przystanku i w autobusie - zawsze i wszędzie błyskawicznie rozpoczniesz zabawę naciskając ikonkę na ekranie telefonu.
Obrazki Logiczne w Google Play (Android)

Dzięki Jomi, poczytałam, przy następnej spróbuję się zastosować do wskazówek i nie psioczyć na "I", ze o zmoczeniu....nie wspomnę:)

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

30

Autorzy określeń

 jomitoka   3  ·  3  ·  5  ·  7, 1  ·  8, 2  ·  8, 3  ·  12  ·  11  ·  9  ·  10  ·  7, 1  ·  2, 8  ·  3, 5, 1  ·  9  ·  1, 5  ·  2, 3  ·  5, 3  ·  7, 5  ·  9, 2, 1  ·  11, 2  ·  15  ·  14  ·  13  ·  9  ·  9  ·  8  ·  5, 1, 2  ·  2