znowu!!

wiadomości: 7 rozmówcy: 5
 BaJo

znowu nowe matematyczne bzdury , zaczynam nienawidziec tej szarady !!

Nie ma się co denerwować, bo złość urodzie szkodzi;):D To tylko rozrywka i nie się co stresować;). Przecież nie mamy obowiązku rozwiązywania wszystkich zadań. Ja te zadania, których nie lubię, omijam szerokim łukiem. Pozdrawiam:)

Bajo, z szacunku dla Twojej twórczości jak również osobistych odczuć trudno mi się z Tobą nie zgodzić. Kiedy Rozpoczynałem zabawę z Szaradą portal nie był tak przepełniony różnej maści zadaniami dla "matematyków".Królowały krzyżówki w przeróżnej postaci i nieco rozrywek logicznych. Obecnie prym wiodą często najwyraźniej bardzo pożądane; kryptarytmy, algebrafy i Bóg wie co jeszcze. Super, że dla wielbicieli tego typu zadań to gratka. Wydaje mi się jednak, że niestety z braku iście szaradziarskich zadań mamy taki status quo. Żeby nie było, nie jestem przeciwny "logiczkom" i "matematyczkom", jednak mogłoby być ich nieco mniej. Tego szanownemu gremium szaradzistów, bardziej tradycyjnym życzę! Pozdrawiam wszystkich!:)

 BaJo

stachu57 , ja chcę rozwiązywac wszystkie zadania , ale na matematykę się nie pisałam, zaśmiecanie takiej pięknej strony szaradziarskiej jest niedopuszczalne. Tyle lat takiej pięknej tradycji i wszystko idzie ku cyferkom. Załużcie sobie stronkę z cyferkami i proszę bardzo !!

Bajo, z całym szacunkiem, czy nie widzisz sprzeczności w pierwszym zdaniu swojej wypowiedzi? Piszesz: "ja chcę rozwiązywać wszystkie krzyżówki", a zaraz po przecinku "ale na matematykę się nie pisałam, zaśmiecanie takiej pięknej strony szaradziarskiej jest niedopuszczalne". Chesz czy nie, zadadnia logiczne są częścią szaradziarstwa. Inni ludzie mogą powiedzieć: niedopuszczalne jest zaśmiecanie tej strony jolkami, szaradami, wirokrzyżówkami, rebusami, ariadami i co tam jeszcze komu nie odpowiada. I do czego dojdziemy? Piszesz o swojej awersji do matematycznych, a widzę na Twoim profilu, że wśród ostatnio rozwiązanych pięciu zadań trzy są właśnie matematyczne. Trochę to dziwne dla mnie. Pozdrawiam.

Bajo, możesz sobie być humanistką, Twoje prawo, ale, na litość, pisz poprawnie. Twoje "załużcie" zwaliło mnie z krzesła, że nie wspomnę o drobniejszych .... Pozdrawiam.

A ja właśnie jestem fanką tych "matematycznych" zadań. Lubię pogłówkować nad cyferkami czy zadaniami logicznymi. Wydaje mi się, że pogląd na sprawę, czyli "za dużo jest tu..." zależy od preferencji. Mi z kolei wydaje się, że ciągle pojawiają się tu Jolki, coraz to trudniejsze i bardziej wymyślne za czym ja nie przepadam. Jednak rozumiem, że wiele osób, szczególnie tych już wprawionych szaradzistów, właśnie te zadania najbardziej interesują i stanowią większe wyzwanie niż tradycyjne krzyżówki. Chyba o to tu chodzi, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Nie musimy rozwiązywać wszystkiego, skoro dane zadanie nam nie odpowiada. To rozrywka i zabawa. Pozdrawiam.