Znikające krzyżówki

wiadomości: 7 rozmówcy: 4

Proponuję podawać do wiadomości ogółu krzyżówki które zostały wycofane lub wyzerowane i z jakich powodów. Dopiero co wyzerowana została całkiem fajnie ułożona krzyżówka Motoryzacja 4, usunięto 2 krzyżówki ze "Złotych myśli". A dzisiaj w momencie zakończenia rozwiązywania, patrzę na ranking i okazuje się, że znowu znikła krzyżówka.
Toż to prawie "syzyfowe prace".

Po co "Forum - propozycje zmian" jak nikt tu nie zagląda?

Gorolu, nowo utworzone wątki trzeba zawsze skomentować, żeby stały sę "widoczne". Twój wątek "wszedł na główną" dopiero dziś, po Twoim komentarzu.
Przecież już wiele wody upłynęło od zmian, które zaszły na naszej stronie, polegających na udostępnieniu prawidłowych rozwiązań części krzyżówek. Jednocześnie dostały one status krzyżówek "szkolnych", a więc niepunktowanych co nie znaczy, że WYCOFANYCH! Wycofanych nie można już rozwiązywać, a te "zerowe" są do dyspozycji wszystkich graczy, choć punktów za nie nie ma:
.
http://szarada.net/blogi/system/zmiana-punktacji/
.
Krzyżówki są i będą wycofywane z różnych powodów: z przyczyn technicznych, z powodu błędów, z konieczności podnoszenia poprzeczki lub choćby z chęci odświeżania oferty. Nie ma potrzeby, przy możliwości generowania porządnych diagramów, trzymać na stronie Szarady krzyżówek słabych konstrukcyjnie, krytykowanych za nadużywanie liczby mnogiej lub innych, czasem tylko kosmetycznie nieładnych. Wszystko to odbywa się i będzie się dziać stopniowo, by nie zubożać oferty, ale ją uatrakcyjniać. Będą "odświeżane" kolekcje tematyczne - stare i zasłużone, w których było zbyt dużo haseł nietematycznych. Te kolekcje postaramy się jednocześnie rozbudować o zupełnie nowe krzyżówki, które już się "robią", ale przy których jest dużo pracy, by były lepsze i bez wad.
Trudno mi się odnieść do "syzyfowych prac", bo nie wiem czego dotyczą, w każdym razie ruch punktowy jest nieunikniony, nasz "kosz na śmieci" będzie się wypełniał i nie widzę przesłanek, by jego zawartość upubliczniać, ale to jest moje zdanie na ten temat.
Pozdrawiam.

Ja już się kiedyś wypowiadałem (ale chyba prywatnie), że Twój - Dzejdi - "kosz na śmieci" ja bym zostawił jak osobną kategorię pt. "Izba pamięci" lub "Jak się rozwijaliśmy...".
Oczywiście z odpowiednim opisem, można wtedy oczywiście stare-nieładne wyzerować.

Dociera do moich szarych komórek sens Twych wywodów Dzejdi i uznaję je. Ale chciałbym także wiedzieć o tych wycofanych krzyżówkach. Na stronie głównej przy napisach "nieruszane, rozpoczęte", czy nie można wstawić "usunięte" lub jak proponuje jomitoka "Izba pamięci"? Chyba, że jest to niemożliwe ze względów technicznych?
Rozumiem także, że czasami masz dość tych komentarzy pod krzyżówkami, przypominających dyskusję w przedszkolu. Mnie też to denerwuje.
Ale wydaje mi się, że strona szarady wygląda na nie w pełni dopracowaną bez pełnego bilansu krzyżówek i bez możliwości zlikwidowania swojego konta.
Nasuwa mi się jeszcze jedno spostrzeżenie. Czy nie umieścić w regulaminie zapisu, że np. po 6 miesiącach nie zalogowania się na konto, konto zostanie automatycznie zlikwidowane. Sam widzisz, że rośnie liczba śmieci. A przy okazji sprawa słownika. Istnieją hasła zminusowane z różnych powodów. Czy istnieje możliwość usunięcia ich ze słownika. Ja sam mam parę które chciałbym żeby znikły. Może można to zrobić na życzenie osób wpisujących takie hasła skierowane do Ciebie?
Pozdrawiam naszego umęczonego moderatora.

Cześć, Gorolu!
Dzięki za wnikliwy komentarz. Propozycje zmian proponuję umieścić w odpowiednim dziale forum.
Co do likwidacji konta - jest to możliwe na wyraźne życzenie zainteresowanego - patrz regulamin. Taka procedura likwidacji kont nie jest czymś szczególnym w Sieci.
Widzę pewną niekonsekwencję w Twoich wywodach - z jednej strony chcesz dostępności do "śmietnika" krzyżówkowego, a z drugiej, chciałbyś wycofać własne "niedoróbki" ze słownika. Jak widać, nikt nie lubi ekspozycji własnych "wpadek" i jest to zupełnie zrozumiałe. Krzyżówki wycofane nie znikają całkowicie, podobnie jak zminusowane słówka, lecz - moim zdaniem - ani jedne, ani drugie nie zasługują na mauzoleum z kolejką zwiedzających.
Pozdrawiam Cię z energią przypisywaną nie bez racji rannym ptaszkom.

Dzejdi,
Od zarania tłumaczysz wszystkim, że możliwość likwidacji konta jest. Ja bym jednak wnioskowała, i myślę że nie tylko ja, że możliwość usuwania konta powinna pojawić się przy koncie użytkownika. Jak już ktoś znajdzie stwierdzenie na końcu regulaminu, że konto zostaje usunięte na wyraźne życzenie zainteresowanego, to odpuszcza, bo nie wie choćby, gdzie i jak to życzenie skierować. I tak na stronie głównej mamy imponującą ilość zombie, a nie użytkowników.
Pozdrawiam.