Ukryta gadzina 08

wiadomości: 8 rozmówcy: 3
 ED52

Hasło > "w całym , dachu " >wpisałem DZIURY - bo tak wynika z hasła .Jedna dziura w CAŁYM , druga dziura w DACHU - razem , dwie DZIURY . Gdyby było -w całym lub dachu -wtedy l. poj.Proszę o alternatywę .

 ED52

Na początek cytat - "Reklamacje faktycznie lepiej zgłaszać na forum, ciężko nam śledzić na bieżąco wszystkie komentarze pod krzyżówkami. Szarada urosła i zrobiło się tego bardzo dużo."Autor - admin pryma z dn.2013-04-25 08:25.>Za 3 dni, minie 4 tygodnie od zgłoszenia reklamacji.Zastanawiam się ,czy ktoś śledzi posty na forum? Jeśli tak , dlaczego brak reakcji? Pozdrawiam

A jednak.
Nie uważam by opis w jakikolwiek sposób sugerował liczbę mnogą.
Pozdrawiam.

 ED52

A ja tak .Hasło , nie jest jednoznaczne .Rozwiązujący mają dylemat , jaka liczba została użyta w zadaniu (często stosowana l. mn. w Szarada.net). Uważam , że l. mn., powinna być uznana .Pozdrawiam.

Jeżeli opis nie sugeruje liczby mnogiej,to zawsze piszemy w liczbie pojedynczej.

 ED52

Rzecz w tym , że opis można rozumieć dwojako .Vide 1-szy wpis.

W którejś z krzyżówek jest określenie "w całym moście" i także można to rozumieć dwojako,ale wpisujemy w l. pojedynczej.Tyle,w temacie,Pozdrawiam.

 ED52

W tym przypadku ,"w całym moście", nie ma przecinka i wszysto jasne . Gdyby go , nie było w haśle reklamowanym , też nie byłoby wątpliwości . Częste pułapki powodują ,że szukamy innych rozwiązań . Stosowanie l. mn., tam gdzie nie ma takiej konieczności, jest (a może było) dość częste (zwłaszcza w panoramach dnia). "I to by było na tyle" . Pozdrawiam . P.S. Nie chodzi mi o punkty, tylko o zasadę .