TURNIEJ 29 (strona 1/2)

wiadomości: 15 rozmówcy: 11

Dzisiaj jeszcze raz " z dystansu" przejrzałam wszystkie moje zakończone zadania aktualnego turnieju - w poszukiwaniu ewentualnych literówek i muszę podziękować wszystkim AUTOROM za te zadania, bo dopiero teraz na spokojnie widać, jak perfekcyjnie zostały przygotowane, a czy perfekcyjnie rozwiązane to się dopiero okaże. Dziękuję i pozdrawiam Renata Lenska

To prawda co napisała Renia.Szczególnie dotyczy to turniejów,chociaż w zadaniach codziennych bardzo mało jest przeoczeń.Tym samym apeluję do wszystkich krzykaczy,aby nie podnosili wrzawy,że serwer sam przestawia literki.To nieprawda.Jeśli literki się przestawiają,to tylko z nasze nieuwagi.Pozdrawiam.

Zakończenie turnieju, chociaż jeszcze nie wiadomo z jakim wynikiem, to dobry moment na małe podsumowanie. Łamigłówki turniejowe powinny różnić się od tych, które rozwiązujemy na co dzień, bo turnieje same w sobie są wydarzeniem specjalnym na stronie Szarady. Zadania powinny być kompilacją różnego rodzaju krzyżówek, o różnym stopniu trudności – i takie są. Trójce Autorów należą się gratulacje i ogromne podziękowania za ich profesjonalizm i wirtuozerię najwyższego lotu. I za zmuszanie nas do niekonwencjonalnego myślenia.
Dzejdi, Jomi, Dick – tak trzymać!

Gdzie jest funkcja "Pokaż miejsca najczęstszych błędów" w zadaniach Turnieju 29?

Turniej 29 - zakończony, ale widzę, że już nikomu nie chce się wracać do "historii", a ja jednak wrócę. Szczęśliwym trafem udało się mnie i wielu innym szaradzistom bezbłędnie zakończyć wszystkie zadania, a jak powyżej pisałam nie były łatwe. Autorzy włożyli bardzo dużo pracy w różnorodność i stopień trudności tych zadań ( jak zresztą w poprzednie turnieje też), ale użytkownicy wykazują coraz mniejsze zainteresowanie nimi. Porównując liczbę uczestników Turnieju 1 ( 1319 osób) z aktualnie zakończonym ( 291 osób), można zauważyć prawie pięciokrotny spadek szaradzistów, którzy podchodzą do turnieju – co może oznaczać, że jednak ta "poprzeczka" jest za wysoko postawiona?, albo turnieje się już znudziły. Ktoś się kiedyś ( chyba na forum?) wypowiadał, że w zanadrzu szarady znajduje się mnóstwo nowych kolekcji ( a znając już naszych Autorów to na pewno bardzo ciekawych), które będą sukcesywnie wprowadzane. Może więc zamiast turnieju ( gdzie znikomy ułamek użytkowników szarady walczy jak lwy o punkty i puchary), wprowadzać co 2 tygodnie nową kolekcję - na pewno wiele więcej osób będzie zadowolonych. Takie jest moje pojedyncze ( a może i innych też) zdanie. Zapraszam zatem pozostałych użytkowników strony ( a jest nas dla przypomnienia pow. 115 tys. osób),o podjęcie dyskusji na powyższy temat.

Można nawet co tydzień wrzucić nową kolekcję,aby rozładować natłok zadań.Rzeczywiście,coś trzeba zrobić,aby przyciągnąć większą liczbę użytkowników biorących udział w turniejach.Jakościowo są dobre a mimo wszystko chętnych ubywa.Trzeba poszukać jakiegoś rozwiązania.Przy okazji zwracam się z prośbą o przerwę turniejową na czas wakacji.Są to tylko dwa miesiące w roku i większość ma z nimi jakieś plany.Wyjazdy do rodzin,często nawet zagranicę.Wygrani będą tylko ci,którzy będą mieli czas i możliwość dostępu do internetu.Wówczas ciężko ciułane punkty przez dziesięć miesięcy,pójdą na marne.To nie będą sprawiedliwe turnieje.Pozdrawiam.

 grom

W miejsce "wakacyjnych" turniejów proponuję 2 nowe kolekcje tygodniowo. To i dla tych, co "na lądzie" i dla tych co "na morzu" , (ale za chwilą zamienią się miejscami) powinno być satysfakcjonujące. Bez pośpiechu, obawy o utratę pucharu, wakacyjnie, ale i atrakcyjnie.

P.s. Rzeczywiście problem zmniejszającej się zauważalnie atrakcyjności turniejów jest zastanawiający. Sprawę tę poruszył ongiś Corleone na forum, jednakże nie precyzując swej myśli dogłębnie nie "rozjątrzył" dyskusji na ten temat. A szkoda, bo sprawa godna jest przemyślenia, tu zgadzam się całkowicie z Renatalenska.

Co to za wakacyjna przerwa z 2 kolekcjami zadań? Jeżeli już to 3. Jak wrócą po urlopach, to się nie wygrzebią z natłoku zaległych zadań. I wtedy docenią wypoczynek. Jestem za, ale bez przesady.

Moim zdaniem turnieje zrobiły się ostatnio niesamowicie trudne - i może ten zbyt wysoki poziom jest powodem, że już turnieje nie mają nawet 300 uczestników, chociaż jeszcze do niedawna miały prawie 400 (nie wspominając o tych pierwszych, nawet ponad 1300 uczestników). Dlatego zostają tylko najlepsi, a reszta przestaje zajmować się turniejami.
.
A co do przerwy wakacyjnej, ja byłbym za częstszym publikowaniem nowych wspaniałych kolekcji co tydzień żeby mieć przez wakacje co robić i zaprzestać przez te dwa miesiące turniejów. Dajmy szansę tym co wyjeżdżają i dajmy wakacje wszystkim układającym zadania turniejowe

 grom

do Limonka42:
Mogą być i 3!!:) Ja jestem za!
Kolekcji nie rozwiązuje się "na już", nie ma pośpiechu, i problemu "natłoku zadań", bo nie ma pucharów i ekstra punktów za zajętą pozycję.

Można sobie ich rozwiązywanie rozłożyć w czasie wedle uznania.

Są ludzie którzy po prostu nie korzystają z urlopów letnich, czy też korzystają w różnych okresach lata.
Dla tych co wrócili, jeszcze nie wyjechali, czy też w ogóle latem nie wyjeżdżają z różnych powodów, dodatkowe kolekcje byłyby z pewnością atrakcją.

Dla mnie rozwiązywanie kolekcji (właśnie przez brak presji czasu) JEST WYPOCZYNKIEM I PRZYJEMNOŚCIĄ, które to funduję sobie wtedy kiedy zechcę.