Szaradzista Dnia

wiadomości: 8 rozmówcy: 6

Jak to się stało ,że wczoraj (28 luty 2020 )jeszcze na minutę przed północą byłam pierwsza z przewagą około 160 punktów nad zawodnikiem drugiego miejsca i ...przegrałam.Pewnie ,nic się nie stało,ale pytanie nurtuje,a sytuacja podważa sens brania udziału w tej "konkurencji" i nie tylko.Pozdrawiam.

Aniu, to nie pierwszy raz jest odnotowana taka sytuacja. Jest na tym portalu kilku magików, którzy "walczą" taką metodą zdobywając kolejne odznaki - szaradzista dnia. Nie wiem, o czym to ma świadczyć, bo chyba nie o ich mądrości:-)

@benka59 - ileż masz w sobie mądrości, żeby w ten sposób oceniać innych. Dla Ciebie osoby zdobywające "szaradzistę dnia" to magicy, którzy stosują "taką metodę", tzn. jaką? Oszukują, są w zmowie z adminem, winni czekać do północy aż @AnnaKrystyna zakończy? "Kilku magików" są głupcami wg Ciebie, bo zdobycie "szaradzisty dnia" - "nie świadczy o ich mądrości". Jak można tak pisać. Szaradzista dnia to indywidualna sprawa, tyle już pisano na ten temat, pisano w oczywisty sposób, nie ma tu nic złego.

@BartekK może jak dłużej zagościsz na tym portalu i rozwiążesz więcej zadań to porozmawiamy. Sama byłam kilkakrotnie w podobnej sytuacji, jak Ania. Są osoby, które mają po kilka kont i blokują zdobycie szaradzisty dnia właśnie w ten sposób, że mają rozwiązanych dużo zadań i kończą je wtedy, gdy widzą swoją przewagę w punktach. Życzę Ci powodzenia w rozwiązywaniu zadań i zdobywaniu punktów:-)

@benka59: Jak można "blokować" zdobycie szaradzisty dnia? Co ma do tego ilość kont? Co Ty wypisujesz?
Jestem tu półtora roku (zaledwie, biorąc pod uwagę czas istnienia szarady) i na początku też się zastanawiałam, jak można wrzucić w pół godziny 500 czy 1000 punktów. Wyjaśnił mi ktoś na forum, że poprzez zbieranie niezakończonych zadań. Taka jest metoda i nie ma nic wspólnego z "magią" czy "mądrością" (a właściwie głupotą - jak to sugerujesz).
A może chodzi Ci o to, że tuż przed północą prowadzisz, a równo o północy już nie? Kwestia uaktualniania danych na stronie głównej. Ktoś zamyka zadania, ale Ty tego nie widzisz. Oto cała magia.
A że nie zawsze udaje się wywalczyć to pierwsze miejsce? Tak bywa. W końcu to rywalizacja - jak w każdym rankingu.
Skoro ktoś chce brać udział w "grze", musi zaakceptować jej zasady.

BartekK, jak widać, zdobył jednak znaczki szaradzisty dnia, więc Twój protekcjonalny ton wobec niego - wybacz, ale nie na miejscu.
A przecież Ty też trochę tytułów szaradzisty dnia masz. AnnaKrystynaNN ma ich dosyć dużo. O co więc to całe poruszenie?
Miłego! ;-)

@benka59 - naprawdę nie możesz powstrzymać się od oceniania innych. Rozmawiamy o przypadku
wskazanym przez @AnnęKrystynęNN, nie ma znaczenia czy ktoś jest długo czy krótko na portalu.
Odpowiedz na tezę, którą postawiła @AnnaKrystynaNN: "jeszcze na minutę przed północą byłam pierwsza
z przewagą około 160 punktów nad zawodnikiem drugiego miejsca i ...przegrałam". Jest to możliwe
według Ciebie, czy nie? Jeszcze jedno pytanie - popatrz na historię Szaradzisty dnia u @AnnyKrystynyNN - czy można rozwiązać zadania na kilkaset punktów w ciągu godziny czy nie? Ma więc przygotowane zadania,to u jednych jest to ok, a u innych są to sztuczki i nie świadczy o ich mądrości.

 oona

Ja zlikwidowałabym ten ranking "Szaradzista dnia" i skończyłyby się pretensje o cokolwiek do kogokolwiek.

ktos zadania musiał rozwiązać a że zakończył je w jakimś czasie cóż.. nie każdy siedzi 24h przed kompem a odznakę też chce