Ranking Najlepsi w kolekcjach zadań

wiadomości: 7 rozmówcy: 5

Witam!
Przepraszam, jeśli ten wątek już się pojawił, nie znalazłem.
Ciekawi mnie jak wyliczana jest pozycja w rankingu Najlepsi w kolekcjach zadań?
Dla przykładu, kolekcja Napójolki. Rozwiązałem wszystkie zadania bezbłędnie jako 25-ty. Później moja pozycja w tym rankingu zmieniała się jak w kalejdoskopie. Trzeci, siódmy, siedemnasty itp. A dziś trzydziesty pierwszy.
To miejsce jest dla mnie zupełni nie istotne, tylko ciekawi mnie sposób wyliczania go.
Pozdrawiam, Kuba

Zliczana jest ilość zdobytych punktów z rozwiązanych zadań z ostatnich 30 dni;
codziennie odpadają punkty z pierwszego, a dochodzą punkty z ostatniego dnia;
zmiana lokaty wynika z dodawanych w różnym czasie rozwiązań tych, którzy mają więcej punktów.

sagit: wygląda, że nie zrozumiałaś pytania. Kubah pytał "jak wyliczana jest pozycja w rankingu Najlepsi w kolekcjach zadań?"

 eMMa

To znaczy, że pozycja w danej kolekcji zależy od pozycji w rankingu miesięcznym a nie od kolejności w jakiej rozwiązywane są zadania?
Chyba tak, bo ja rozwiązałam Napójolki kiedy już był komplet 30-tu rozwiązań a mimo to też wędruję na tej liście, nawet znalazłam się tam na chwilę jako nr 1!

racja, nie doczytałem, sorry :(

Pod kolekcjami publikowana jest losowo lista tylko trzydziestu osób, które rozwiązały wszystkie zadania bez błędów. Jeśli ktoś do tej grupy się nie zmieścił, widnieje na pozycji 31. A skoro „losowo”, to za każdym razem pozycja w rankingu pod kolekcją może się zmieniać.
Jeśli w którejś z kolekcji, np. Panorama dnia, użytkownicy nie zdobyli pełnej puli punktów, wtedy lista publikowana jest w kolejności uzależnionej od liczby punktów zdobytych przez poszczególnych szaradzistów.
Nie ma znaczenia termin i czas ukończenia kolekcji, bo to nie jest wyścig na najszybszego szaradzistę. Każdy ma szansę ujrzenia swojego nicku na liście najlepszych, o ile nie popełnił błędów, albo popełnił ich mniej niż pozostali rozwiązujący.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Wszystko jasne, dziękuję :)