Punktacja

wiadomości: 5 rozmówcy: 3

Wczoraj t.j 1 września przed wylogowaniem w rankingu miałem 14014,1 pkt.
Dzisiaj po zalogowaniu brakuje mi 0,5 pkt.
Figuruje wynik 14013,6 pkt. Czy za którąś krzyżówkę obniżono punktację?

Prawdopodobnie. Niestety nie przechowujemy pełnej historii zmian w krzyżówkach, więc tego już nie sprawdzimy.

Ponownie dopisuję się do tego samego wątku.
Usunięta została krzyżówka dnia z 9.10.09 za którą miałem 5,4 pkt. Tymczasem straciłem aż 21,3 pkt. Stan punktów z 10.10.09 - 14495,7 za 1529 krzyżówek; stan z 11.10.09 - 14476,4 za 1528 krzyżówek. Czyżby to za karę?

W ostatnich dniach usunięto pięć krzyżówek. Mieliśmy w puli 1612, a zostało 1607.
Bawimy się Słownikiwm, zmieniamy trudność słówek użytych już w krzyżówkach, więc nie dziwmy się, że i punktacja też się zmienia.
Zmieniane są również opisy do słówek, by urozmaicić rozwiązywanie, a także wyjść naprzeciw propozycjom Szaradzistów.
To również powoduje róznice w punktacji (nie zawsze punktów ubywa, ale korektorzy Słownika przeważnie obcinają gwiazdki).
Jeszcze świeży wątek:
.
http://szarada.net/forum/watek/manko-w-krzyzowkach-/?page=1

Dzejdi!
Jeżeli ubywa krzyżówka to jest zrozumiałe że zmniejsza się ilość punktów, ale bez zmiany ilości krzyżówek pomniejszenie ilości zdobytych punktów - to boli. Sam wiesz, że ich zdobywanie nie przychodzi lekko.
Twój link czytałem już wcześniej. A nawiasem mówiąc straciłem trochę czasu na szukanie koryta z Afganistanu, a jak już znalazłem to się okazało że krzyżówka wyleciała.
Reasumując, wydaje mi się że Admin czasami zbyt szybko poddaje się sugestiom forumowiczów. Dyskusja na temat sakrum/sacrum już była uznano alternatywne rozwiązanie i następuje powrót do dyskusji, krzyżówka wylatuje. A można było tylko uznać alternatywne słowo Medjugorie/Medjugorje.
Pozdrawiam.