Punktacja

wiadomości: 5 rozmówcy: 3

Gdy dzisiaj zalogowałem się w szaradzie miałem średnią rozwiązywalność 95,8%. Po rozwiązaniu bezbłędnym (100%) krzyżówki z Harrym Poterem średnia spadła mi do 95,6%. Chciałem się zapytać co tutaj jest grane? Pozdrawiam

Dziś wieczorem podobna sytuacja. Zacząłem ze średnią 95,9%, a po rozwiązaniu bezbłędnym krzyżówki z Harrego Pottera pojawiło się 95,8%. Co się dzieje? Czy nie wolno rozwiązywać krzyżówek z Harrym? Pozdrawiam

Mnie się wydaje, że jest to wina tego, że punktacja niektórych rozwiązanych już przez Ciebie krzyżówek się zmienia. Wszystko wraca do normy po jakiejś godzinie w nocy, w której na nowo przeliczane są punkty. Ja też coś podobnego zauważyłem u siebie, ale wszystko wraca do normy następnego dnia.

Tak, ddexter ma rację. A wszystko przez to, że wzięliśmy sobie do serca narzekania na zbyt częste powtarzanie tych samych opisów i próbujemy to trochę zdywersyfikować (dla już istniejących krzyżówek). Czasami nowy opis ma inną trudność, co powoduje lekkie zmiany wartości punktowej krzyżówki. Faktycznie, po nocy wszystko powinno wrócić do normy, bo wtedy przeliczamy punkty użytkowników dostosowując je do nowych wartości krzyżówek.

Teraz mamy trochę inny pomysł - przygotujemy sobie podmianki opisów i wrzucimy wszystko naraz, wieczorem. Dzięki temu nie będą ciągle punktacje fluktuować.

pozdrawiam

Dzięki za wytłumaczenie zarówno ddexterr'owi jak i admin'owi.
Pozdrawiam