prywatna wiadomość

wiadomości: 8 rozmówcy: 4

Witam.
Rozumiem, że ta informacja z konta jakiegoś użytkownika, o możliwości otrzymania informacji na temat krzyżówek, gdzie za rozwiązanie można wygrać nagrody pieniężne, nie ma związku z portalem Szarada...
W sumie przydałaby się opcja wyłączenia otrzymywania powiadomień na swoją pocztę e-mail o nadejściu prywatnej wiadomosci w Szaradzie. Bo jestem na kilku portalach, niektóre mają ostrą politykę antyspamową, dzięki temu moje konto pocztowe e-mail, nie jest zapchane wiadomościami typu "masz nową wiadomość od użytkownika..." Póki co, mam nadzieję, że to jednorazowe zdarzenie. :)

Estko. Mogłabyś więcej napisać o tym liście. Na pewno nie jest to działanie związane z naszym portalem. Ale aby poznać problem i móc go wyeliminować musiałabyś podać szczegóły.

Mogę wkleić treść wiadomości (wysłana parę dni temu, ale odebrałam ją dopiero dziś).

Temat wiadomości: "Informacja"
Czas wysłania: 2011-04-24

"Witam
Czy chciała by Pani zapoznać się z informacjami na temat turniejów "Krzyżówka","Wykreślanka","Kółko Krzyżyk", w których można wygrać nagrody pieniężne ?
Jeżeli jest Pani zainteresowana poproszę o podanie adresu email, na który wyślę wszystkie niezbędne informacje.
Serdecznie Pozdrawiam i życzę wesołych świąt
Krzyś"

Portal raczej nie pytałby mnie o adres e-mail, bo zna, podałam przy logowaniu, ani nie użyłby tak mało wiarygodnego konta, by przesłać informację, jak sądzę. No ale temat "Informacja" i nawiązanie do "turnieju", a brałam w naszym tu udział, przez momencik tak mnie wybiło, że może portal coś wprowadza.

Podejrzewam zatem zwykłe naciągactwo i kryptoreklamę. NA PEWNO zero związku z Szarada.net.

Dziękuję za odpowiedź.
Im więcej będzie użytkowników Szarady, tym większym będzie ona kąskiem dla takich osób, które będą zakładały konta tylko po to, by z nich spamować, naciągać. Dlatego na innych portalach, na których jestem, preferuję opcje typu "wyłącznie otrzymywania powiadomień o nadejściu wiadomości", żeby chociaż konto e-mail pozostało czyste, albo nawet "wyłączenie otrzymywania wiadomości prywatnych", spotykane tam, gdzie jest bardzo ostra polityka antyspamowa, czy formularz, gdzie zgłasza się konto spamujące.
Tutaj, póki co, pierwszy raz coś takiego dostałam, więc nie narzekam. ;) Ale wiem jaki to problem też dla administracji portalu, kiedy fałszywe konta w pewnym momencie zaczynają pojawiać się jak grzybki po deszczu. Tfu tfu odpukać.

Do Dzejdi:
Zajrzałam na konto tego użytkownika, zaraz po przeczytaniu wiadomości i właśnie po tym stwierdziłam, że konto wydaje się nazbyt mało wiarygodne. To nie ten Krzyś, to ten

http://szarada.net/konto/profil/ktomaszewski/

Oczywiście nie mamy nic wspólnego z tą ofertą i została ona rozpowszechniona bez naszej wiedzy. Dziękujemy za informację, podejmiemy odpowiednie działania.
Nie mamy żadnych informacji odnośnie intencji autora rozsyłanej wiadomości. Liczymy jednak na zdrowy rozsądek naszych użytkowników w podejściu do wszelkich budzących podejrzenia propozycji. W końcu bycie szaradzistą zobowiązuje, by się na haczyki nie nabierać :)

moja Kasia też dostała wiadomość o pana Krzysia...