Poziomotematyczne-w-zakonie

wiadomości: 8 rozmówcy: 4

Dwa (2!) pytania do Autora: Dzejdi, czy jeśli wpiszę alaskańskie rozwiązanie znalezione w Google, ale o jedną literę krótsze niż podaje encyklopedia PWN (i wiki) to będzie mi odpuszczone?

To naprawdę były dwa pytania.

Tak. Pozdrawiam.

Hetmanie, Tobie zapewne byłoby odpuszczone, ale niestety, mnie odpuszczone być nie może. Dałem się wpuścić w rosyjską literówkę; zapuściłem żurawia w Google, nawet się ucieszyłem, że hasła nie ma w PWN. Najśmieszniejsze, że początkowo miał tam być opis: "męczy Gawła - gdy remont u Pawła", ale chętnie go zmieniłem na 'towarzysza Beringa'.
.
Nazwisko jest błędne i dyskwalifikuje krzyżówkę.

Bachaku, chyba mnie wypuściłaś: Odpust jest na czerwono (to było to drugie pytanie).
I jeszcze parę innych 'alternatywnych' słówek, ale o nich pod krzyżówką.

Hetmanie - pytałeś czy hasło ma być o jedną literę krótsze, niż podaje PWN - i podałam odpowiedź "tak". Więc Cię nie wypuściłam jak piszesz.Odpust nie był alaskański.

Byłem prawie pewien odpustu - dlatego pisałem o "odpuszczaniu". To było to prawdziwe, zaszyfrowane pytanie, bo pytanie o krótsze/dłuższe hasło było jawne. Chyba przedobrzyłem, i z założeniem, że ci, co rozwiązali, wiedzą o odpuście, i z 'szyfrowaniem' pytania. Następnym razem postaram się być bardziej zrozumiały ;-)

Zatem usuwam krzyżówkę ze względu na literówkę w nazwisku towarzysza Beringa.

Pozdrawiam,