Metamorfozy-Trudne-26

wiadomości: 7 rozmówcy: 6

panda
PANGA
MANGA
mania
mafia
Proszę o uznanie alternatyw. Nie ma ich w słowniku PWN ale są oczywiste i proste. W Metamorfozy-Trudne-07 został uznany "TOMIK", którego również nie ma w słowniku PWN.

MANGA jest w słowniku.

A ta PANGA to faktycznie trudny orzech do zgryzienia. Wydawałoby się, że przyjęcie jako kryterium słownika PWN wyeliminuje takie przypadki. A tu proszę...

Ciekawy jestem zdania innych... Robić precedens, czy nie?

Każdy precedens to katastrofa.
Budowlana!

 kk01

Ja mam takie samo rozwiązanie. Jak widać nic nie jest doskonałe a eliminowanie powszechnie znanych i poprawnych słów tylko dlatego, że nie występują w rekomendowanym słowniku byłoby ich dyskryminacją. Kompromisem wydaje się być udoskonalenie słownika PWN lub stworzenie własnego, alternatywnego.
Pozdrawiam i proszę wszelkich adminów o kierowanie się zdrowym rozsądkiem.

Gratuluję dobrego samopoczucia. Życzę powodzenia w doskonaleniu słowników PWN!
A słownik alternatywny już jest. Można w nim znaleźć każde słowo na każde życzenie zainteresowanego. Bo widać koszula jest tak bliska ciału, że na jakąś refleksję miejsca już brakuje. Rozwalanie zasad dla podreperowania własnego samopoczucia jest jak widać nieśmiertelne.
Niech żyje anarchia.

Jestem tego samego zdania co dzejdi.
Sama straciłam kilka pkt wpisując jako rozwiązanie słowa znane. Niestety nie było ich w SJP i trudno, moja strata.

pozostaje poczekać aż to "znane" słowo znajdzie się w rekomendowanym słowniku i wtedy wprowadzić alternatywę :) zatem zgadzam się z dzejdi i magda53. Pozdrawiam :)