krzyżówki w języku angielskim

wiadomości: 10 rozmówcy: 6

Według mnie fajnym rozwiązaniem byłoby stworzenie nowej kategorii krzyżówek, anglojęzycznych:)co o tym sądzicie?

Pomysł bardzo fajny. Byłby to niespotykany przypadek, gdy pomysł na portal, zrealizowany najpierw po polsku, wkracza do świata anglojęzycznego. Niestety, nie jest tak prosto:
- przede wszystkim, nie mamy anglojęzycznego słownika. Możliwe, że w przyszłości udostępnimy możliwość jego budowy i kto wie :)
- po drugie, brak nam kompetencji językowych, potrzebnych do oceny haseł i jakości krzyżówek. A nie chcielibyśmy robić czegoś, co rodowitego Anglika przyprawiłoby o mdłości. Trochę to tak, jakby grupa Chińczyków przymierzała się do robienia krzyżówek po polsku - raczej nie spodziewałbym się sukcesów.

Krótko mówiąc - potrzebni by nam byli fachowcy chętni do współpracy. Tłumacze, osoby dwujęzyczne, emigranci... - czy są tacy ? :)

Stwórzmy może krzyżówki poprawnej polszczyzny, bo nawet z tym językiem jest problem.Wnuk czy wnók - takie są pytania krzyżówkowiczów a my tu o języku angielskim.

mirasisko: a to jest w sumie ciekawy pomysł. Krzyżówki ze skuwką i gżegżółką... podoba mi się!

A jakby zrobić krzyżówki obcojęzyczne tworzone na tej zasadzie: opis po polsku a hasło po angielsku czy niemiecku? Wtedy byłby mniejszy problem z opisami a przy okazji i łatwiej byłoby opanować ciekawe słowa z obcego języka.

Tynko, najlepiej zrób taką krzyżówkę sama. Twój trud na pewno nie będzie daremny, jednak na dziś jest dość problemów z krzyżówkami «krajowymi» i stanowisko Mirasiska jest cały czas słuszne i nie straciło ani trochę na aktualności.

Tynko jest świetna kolekcja krzyżówek hebrajskich. Polecam :)

Wiem, znam ją. Próbowałam się z nią zmierzyć, aczkolwiek nie czuję się jeszcze w logicznych zbyt pewnie.
Mam w planach jedną kolekcję, jak nie wypali - pokombinuję z czymś takim.

Chyba mnie nie zrozumiałaś w logicznych masz wszystkie literki należy je tyko poprzestawiać w hebrajskich brak jest tylko samogłosek i wszystko po polsku w naszym rodzimym języku od urodzenia.

Zrozumiałam, tylko się nieprecyzyjnie wyraziłam. Miałam na myśli kategorię "na myślenie" a napisałam logiczne. Z hebrajskimi się zmierzam co jakiś czas, jedną mam prawie zrobioną, brakuje jednego czy dwóch haseł. A swoją drogą w logicznych tez się jeszcze nie mogę połapać.