Krzyżówka dnia z o4.10.2008

wiadomości: 9 rozmówcy: 5

Adminie, dlaczego nie jest uznane rozwiązanie alternatywne dla słowa INGRID? Nie tylko jest to znane imię skandynawskie, ale również aktorka Ingrid Bergman.

Jestem tego samego zdania co moja poprzedniczka. Ingrid to nie tylko znana aktorka ale również kolumbijska bojowniczka o prawa człowieka, Ingrid Betancourt. Proszę o zmianę punktacji.

*Możemy podążać śladami Ingrid jak Marian Brandys śladami Stasia i Nel, bo w kolejce czekają księżniczki: Alexandra i Bernadotte; trudno też pominąć inną szwedzką aktorkę Thulin.
*Tylko po co?
*Jeśli mamy się trzymać zasad to się trzymajmy. Oczywiście admini pewnie się ugną pod presją i w efekcie tego precedensu nie opędzą się przed innymi reklamacjami powołującymi się na ten wyjątek.
*To wszystko napisałem trochę wbrew sobie,bo bardzo lubię Ingrid Bergman.

A gdzie tu precedens? Przecież hasło "Bergman Ingrid" jest zamieszczone w encyklopedii PWN. A to uznane przez administrację źródło...

Jeśli mamy trzymać się zasad, to się trzymajmy.

OK, uznane Ingrid. Faktycznie słowo pasuje i jest dobrze znane za sprawą Ingrid Bergman.
Pozdrawiam,

Dziękuję :)

mj162020, jesteś znany z przesadnego zasadyzmu a widać,że trzymasz się tych zasad, które pasują właśnie Tobie. W PWN nie występuje INGRID ale BERGMAN. Gratuluję i współczuję.

Dzejdi, w wielu krzyżówkach jest pytanie o imię np. aktora bądź poety, a w encyklopediach hasła takie sortowane są według nazwisk. Co zrobić z tym fantem?

Nie mam niestety obecnie dostępu do źródeł "papierowych" i zmuszony jestem korzystać z ich wersji elektronicznych. Wpisz tu:
http://encyklopedia.pwn.pl/
, proszę, "Ingrid". Czemu wg ciebie nie powinno zostać uznane?

mj162020, nie spieram się o Ingrid, zresztą byłem pewien ,że będzie "uznana". Mało tego, dopuszczam nawet taką możliwość, że istnieje jako hasło główne w jakimś wydawnictwie PWN, np w słowniku imion. Ale jeśli bawimy się w krzyżówki w takiej postaci to weryfikujmy wyrazy w necie.
Od początku bronię zasady zdrowego rozsądku, nigdy nie wykazywałem się jakimś rygoryzmem co jest przecież do sprawdzenia.
Nie czepiam się szczegółów, a tam gdzie mam do czynienia ze szczególnym okrucieństwem wobec języka i przyzwoitości staram się, w miarę możliwości, dyskretnie interweniować.
Dopuszczanie wszystkich słów jakie są w słownikach może prowadzić do zabawnych sytuacji domagania się uznania słów występujących nawet w redakcyjnej stopce.
Dyskusję na temat Ingrid uznaję ze swej strony za zakończoną, bo szanuję decyzje adminów, nawet gdy mam wątpliwości. Jeśli poczułeś się w którymś momencie urażony to nie miałem takiego zamiaru i proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam.