Krzyżówka dnia 16.01.2010

wiadomości: 10 rozmówcy: 5

hasło narty/sznur nie wiem co poeta miał na myśli ale odpowidż skakanie jest poprawna i spełnia warunki jest rzeczownikiem tok myślenia skakanka i skoki narciarskie, bardzo proszę o uznanie jako alternatywy

 dani

Skakanie, rzeczownik od skakać.
Słownik Języka Polskiego, PWN Warszawa, wydanie VII zmienione i poprawione, 1992. Proszę o uznanie rozwiązania alternatywnego.

Nie trzeba udowadniać istnienia takich rzeczowników. Szczególnie "poeta" mógłby się poczuć urażony, że posądzacie go o nieznajomość gerundiów.
Wystarczy spokojnie poczekać na pozytywną odpowiedź - przecież poeta też ma obowiązki -choćby w stosunku do swej Muzy.
Niebanalność skojarzeń zasługuje na uwagę i przychylność.

Mam nadzieję, że poeta jednak nie poczuł się urażony, a tak naprawdę to chciałabym wiedzieć co tam miało być bo nie mogę wykombinować, ciężko zmienić kierunek myślenia. Ponadto nie wiem czy mnie nie "obrażasz" co to są gerundia ni jak nie mogłam znależć, a ja ciemna baba jestem.Dzięki.

Zobacz pod gerundium.
A tam miało być coś bardziej przyziemnego, a właściwie przynarcianego. Nazywa się to tak jak kiedyś, ale z dawną czynnością, polegającą na mocowaniu deski do kończyny, wiele wspólnego już nie ma.

Ale chytrusek z Ciebie mimo wszystko udało mi się powiązać w całość.

Aby sznurek wytrzymał!
Pozdrawiam.

Mam pytanie do dzejdi , czy wiesz jak wykonać roszadę z hetmanem, bo to skojarzenie roszada z wojskiem to mi wyszedł strzał w 10-tkę.

Odpowiadam pod krzyżówką. Ja nie miałem najmniejszych kłopotów z odgadnięciem skojarzenia, a Ty?

ok, alternatywa dodana.