Krzyżówka dnia 11.06.2010 (strona 1/2)

wiadomości: 12 rozmówcy: 4

Proszę o rozważenie mojego rozwiązania, przecież podany osobnik też kręci na okrągło. Pozdrawiam.

Aktywacja

halo, halo! czy ktoś tu zagląda?

Zagląda, zagląda!
Ale cóż z tego mojego zaglądania, skoro nie wiem kto tak zaciekle kręci, ani czym kręci. Maszynista szalonej lokomotywy, czy radarzysta swą anteną?
Nie mam wglądu w Wasze rozwiązania, więc takie pytania muszą pozostawać bez odpowiedzi.

Farmaceuta, też kręci, prawda?

Pewnie wszyscy niżej wymienieni również coś kręcą, ale żeby na okrągło?
.
BAJRONISTA
BALSAMISTA
BANDAŻYSTA
BASETLISTA
DARWINISTA
FARMACEUTA
KAFARZYSTA
KAGIEBISTA!
KANKANISTA!
KANCELISTA
MAŁGORZATA (czemu nie?)
MASZYNISTA
MATURZYSTA
RADIESTETA
TAJKONAUTA
TALMUDYSTA
TAMTAMISTA
TATUAŻYSTA
WARCABISTA
ZAMORDYSTA
HARMONISTA
MASOCHISTA
RADARZYSTA
i jeszcze paru by się znalazło.

Ja bym dodał wulkanizatora, kręci na okrągło i w kółko to samo;)

Ha, ha, bardzo śmieszne. Kamerzysta nie kręci, a filmuje. Korba mu zginęła kilkadziesiąt lat temu, a farmaceuta musi kręcić, żeby zrobić np. maść, może być szara.

Filmy się kręci, a robią to kamerzyści, choć prac ręcznych mają rzeczywiście coraz mniej.
.
Farmaceuci kręcą maści - piguł już nie muszą.
Maturzyści kręcą się nerwowo w ławkach, nieraz bandażysta kręci się wokół pacjenta, Znajoma Małgorzata robi majonezy i sosy, basetlista kręci basetlą gdy się "zapamięta" w graniu, bajronista kręci - jak każdy romantyk, a wszyscy wymienieni i niewymienieni kręcą głowami lub kręcą nosem. Wielu kręci kasę na kręceniu pupą, kręci się z kimś romansując, a niektórzy kręcą wąsa.
Ukręciłbym bat na siebie aprobując każdą alternatywę, więc nie zaakceptuję żadnej.

Przemilczę, choć coś mi się wydaje, że jest w Pana wypowiedzi przerost formy nad treścią. Skończyłam dyskusję z Panem.