Krzyżówka anagram. 03

wiadomości: 6 rozmówcy: 2

Proszę uprzejmie Adm. System o przeczytanie mojego (i nie tylko mojego) komentarza o kilku możliwych alternatywnych anagramach.
Przyznanie nam racji oraz zwrot punktów mile widziane ;)
Pozdrawiam

Miriam: a co to jest Irmana?

Irmana to postać ze znanej gry Tibia (jest uczennicą krawca).
Uznałam, że mogę wpisać ten anagram, ponieważ imiona postaci np. z bajek są uznawane (Ulica Sezamkowa, Smerfy...).

A wracając do krzyżówki chciałabym bardzo uzyskać potwierdzenie, że 'Kadar' oraz 'arnika' są błędne.
Uważam, że ta krzyżówka jest jedną z najlepszych, nie wzięto jednak pod uwagę, iż mogą pojawić się inne anagramy niż jej Autor przewidział.

IRMANA uznać nie możemy, gdyż nie spełnia wymogów (nie ma jej w encyklopedii PWN). Specjalnie dodaliśmy to kryterium, by uniknąć rozważań na temat popularności gier takich jak Tibia - są ich setki, a w każdej setki postaci i miejsc.
To z kolei eliminuje ARNIKA (bo pasuje tylko pod warunkiem wpisania IRMANA pionowo).

Zgodnie z tą zasadą, dopuszczam KADAR (istnieje w encyklopedii jako Jan, czeski reżyser powojenny), choć oczywiście nie było to rozwiązanie, o które chodziło.

Pozdrawiam,

Jasne. Dziękuję :)
Jeśli zaś chodzi o Kadara, to nie tego miałam na myśli, nie wiedziałam nawet o jego istnieniu.
W epoce słusznie minionej istniał 'wielki przywódca narodu węgierskiego' Janos Kadar, jego nazwisko bardzo często słyszało się w radio i w telewizji. Stąd ten anagram, trochę dla urozmaicenia, trochę przekorny - mimo że w innej krzyżówce wpisałam
DAKAR.
Podobnie ma się rzecz z IRMANĄ - w innej krzyżówce użyłam anagramu ARMANI.
Jestem niezdyscyplinowana, nie znoszę sztampy i rutyny - to i mam za swoje.
Miło było :)