historia 04

wiadomości: 7 rozmówcy: 4

Proszę uniżenie o uznanie słowa "zawiszaki". Oba słówk bardzo ciężko znaleźć, gdy się nie siedzi w temacie. Może to i wstyd, ale historia jest moją bolączką od zawsze. Tym bardziej wkurzyłem się na samego siebie, bo to mój pierwszy błąd w tej kategorii. Błagam, nie róbcie mi tego!!! Zawiszaki istnieją choćby tu:
pl.wikipedia.org/wiki/Hufiec_ZHP_Częstochowa
Równeż wiele współczesnych drużyn nosi nazwę Zawiszaki na cześć tamtych najmniejszych bohaterów. Tak przy okazji, dzięki za tę kolekcję. Niejednokrotnie zmusza do refleksji. A przed naszymi bohaterskimi harcerzami z wielkim szacunkem chylę czoła i pozdrawiam z XXI wieku.

Nie przesadzajmy!Hasło nie należy do tragicznie trudnych a po UWAŻNYM przeczytaniu określenia nie ma poważniejszych problemów z jego odnalezieniem.Sugestia,że jest to pierwsza pomyłka w danej kategorii zupełnie nie kwalifikuje do uznania alternatywy.MY POLAKI tak już mamy ,że lubimy naginać pałę.W przeciwieństwie do ZAWISZAKÓW.

Jesteś ostatnią osobą od której oczekuję porad oraz uwag. Jak dotąd udawało mi się unikać Ciebie oraz Twoich marnych intelektualnie tekstów. Nie robisz na mnie żadnego wrażenia. Bądź więc łaskaw nie komentować w przyszłości ŻADNYCH moich tekstów. Bo może okazać się, że trafiłeś na kogoś nie tyle mądrzejszego (tego akurat jestem pewien), ale być może bardziej chamskiego. Choć wielu tutaj uważa, że bardziej chamskim od Ciebie być już nie można. Ile to razy mówili Ci "czep się tramwaju"...? Tak sobie myślę, że tak jak ludzie nigdy nie przestaną podawać rozwiązań w komentarzach, tak Ty nigdy nie spokorniejesz. A przydałoby Ci się....

Pokory to nam wszystkim potrzeba, a mądrością nie trzeba się chwalić - ona sama się chwali. Czy rozwiązanie kompletu krzyżówek świadczy o stopniu inteligencji? Nie sądzę. Według mnie jest to suma właściwej wiedzy, znajomości poszukiwania w internecie oraz błędów popełnionych w trakcie wpisywania haseł do diagramu. Występuje tu jeszcze kilka czynników o których nie napiszę żeby się nie wymądrzać. Spokoju życzę nam wszystkim, Mnie bowiem też czasami ponosi.

Jomitoka-znany liczykrupo. Nie możesz w żaden sposób zabronić odnosić się do Twoich wielce szanownych dywagacji i co obiecuję w zależności od podnoszonego tematu czynił będę. Nie mam również zamiaru robić na Tobie najmniejszego wrażenia,gdyż sądząc ze sposobu traktowania przez Ciebie tej rozrywki i liczenia skrupulatnie na kalkulatorze każdego punkciku wyrobiłem sobie zdanie o Tobie.Pracuj uczciwie,licz punkciki może dościgniesz najlepszych.A z mojej strony czasami tez dostaniesz kontrę.Takie są już prawa tej zabawy.Jeden siedzi cicho jak myszka drugi pyszczy.A że czasami w dobrej sprawie i to nie wszystkim przypada do gustu-trudno.Pokory życzyłbym nie sobie lecz tym intelektualistom,którzy muszą pochwalić się swoją erudycją i błysnąć w "Komentarzach".Do których też kiedyś należałeś.Czuwaj druhu.

Dobra. Masz rację Mirasisko. Wycofuję zdanie zawarte w nawiasie. Niepotrzebnie zniżyłem się do takiego poziomu. Od początku mojego pobytu na "szaradzie" obserwowałem Twoje wpisy i praktycznie zawsze byłem po Twojej stronie. Nie sądziłem, że kiedyś przyczepisz się do mnie. A wkurzyłem się dla tego, że tę prośbę o alternat napisałem w tonie po którym nie spodziewałem się złośliwych uwag.
Tak poza wszystkim nie przypominam sobie abym kiedykolwiek podawał innym coś na tacy, więc w tej kwestii chyba się mylisz. Niemniej jednak niniejszym proponuję zakopać topór wojenny. Jesteśmy po tej samej stronie barykady. Pozdrawiam... DRUHU...?

po przejrzeniu wyników wyszukiwania google dla haseł "zawiszacy" i "zawiszaki", wydaje się, że ta druga forma nie występuje w żadnych źródłach, poza tym jednym wpisem w wikipedii...