długie wyrazy 15

wiadomości: 4 rozmówcy: 2

warto byłoby zajrzeć do tej krzyżówki. hasło ester- wynik reakcji kwasu z alkoholem. jeżeli to będzie jeden konkretny alkohol i jeden konkretny kwas - to Ester. jeżeli jednak alkohol wogóle i kwas wogóle to estry. ten opis jest rozmaicie interpretowany. tak jak pisałem, gdyby końcówka była skrzyżowana z innym hasłem nie byłoby problemu, ale nie jest.....

Jeśli z opisu nie wynika, że dotyczy on liczby mnogiej, a "gorące litery" się nie krzyżują, zawsze stosujemy liczbę pojedynczą.

to nie do końca tak funkcjonuje. tak naprawdę staramy się zgadnąć o co chodzi autorowi hasła. przykłady: ostatnio rozwiązywałem dwie krzyżówki, jedną po drugiej, w jednej bratem Gerdy był Kaj, w drugiej Kay. jaką tu należałoby zastosować zasadę? ;)
bronisz hasła, choć ilość takich samych pomyłek zastanawia. nie można przejść nad nimi obojętnie.pzdr

Od dawna staramy się by właśnie tak to funkcjonowało. Zawsze kiczba pojedyncza tam, gdzie jasno nie wynika liczba mnoga. Nie jest to proste, bo było parę niekonsewkwencji, które się odbijają czkawką. Tego się cofnąć nie da.
.
Duża ilość pomyłek świadczy o kiepskiej edukacji szaradziarskiej i należałoby się raczej zastanowić jak ten stan rzeczy poprawić, a nie pogłębiać problemu przez brnięcie w uznawanie kolejnych, wymuszonych alternatyw.
Inicjatywa byłaby mile widziana.
.
Kay/Kaj to przykład z innej beczki. Przypomina problem Bagheery, Bagery, Bagiry...
Temat na osobny wątek.