Afiksowe-22 i Czary-mary-2

wiadomości: 7 rozmówcy: 2

proszę o dodanie alternatywnych rozwiązań: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3970866

Czy autor krzyżówki uznał odpowiedź INCA?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Inca_Roca

To są dwie różne krzyżówki, więc hurtem nie da się sprawy załatwić. Nie bardzo rozumiem co reklamujesz w krzyżówce afiksowej bo nie ma o tym pod nią najmniejszej wzmianki. Tutaj zresztą też.
Co do Czarów-marów, to Inka z linku nie pasuje do opisu hasła.

Wzmianka pod krzyżówką afiksową pominięta z uwagi na to, że propozycje alternatyw właściwie powinny znajdować się na forum - chyba adminom łatwiej wtedy odpowiadać...
Reklamuję nie uznanie: sabal (l.mn. sabale) palma z rodziny arekowatych
Reklamował to kefas 2010-03-19 właśnie pod krzyżówką, ale reklamacja nie miała odzewu.

Co do INCA to podobnie - pod krzyżówką nie było odpowiedzi na reklamację czarnulka5 z 2010-03-11, także na forum nie było jednoznacznej odpowiedzi czy autor uznaje INCA czy też nie (http://szarada.net/forum/watek/czary-mary-2/?page=1) Jeśli nie akceptuje - no cóż.. trudno;-)

Bardzo dobrze, że na Forum, ale dopiero teraz napisałeś co jest przedmiotem reklamacji w Afiksowej 22.
Hubale, Kubale i sabale nie znalazły dotąd, jak widać, uznania u Autora tej krzyżówki.
.
Co do INCA/INKA to artykuł pod linkiem:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Inca_Roca
nie pasuje do opisu w krzyżówce.

definicja - Krzyżówka afiksowa:
Przed wpisaniem słowa do diagramu należy na jego początku i/lub końcu dodać kilka literek tak, aby powstało nowe, powszechnie znane słowo (występujące w encyklopedii lub słowniku j. polskiego PWN). Dopuszczona liczba mnoga.

Więc nie bardzo rozumiem dlaczego tym razem alternatywa nie jest dopuszczona.. może autor korzysta z jakiegoś nietypowego wydania PWN ? Chyba jednak poproszę Cię o bardziej racjonalne uzasadnienie, niż uznanie autora, bo w tym momencie jest to sprzeczne z tym, co jest podane w opisie krzyżówki.

INCA - PWN trzyma się pisowni przez K. Faktycznie, w wikipedii nie jest napisane, że jest on synem Inti i Mamy Quilli. Skojarzenie, które mi się nasunęło widać było błędne.

"...powszechnie znane słowo" jest warunkiem subiektywnym i daje autorowi możliwość własnej oceny popularności każdego spornego słowa. Encyklopedia PWN nie zawiera bowiem samych powszechnie znanych wyrazów. Większość jej zawartości jest powszechnie kompletnie nieznana.
Podobną dyskusję już prowadziłem na tych łamach i nie chcę powtarzać oczywistych dla mnie argumentów i wikłać się w spory na temat zawartości i ważności nawiasów.

Czyli reasumując: uznanie danego wyrazu zależy od widzimisię autora i to zdanie autora jest nadrzędne wobec definicji krzyżówki.
Cóż... dziękuję za wyjaśnienie.
Swoją opinię na ten temat przemilczę. Będzie zdrowiej.
Pozdrawiam