Krzyżówka dnia 05.12.2008 (strona 1/3)

wiadomości: 25 rozmówcy: 7

Myślę,że PRĘCIK jako rozwiązanie hasła "wolframowy w (parówce)" jest tak samo poprawne jak drucik.
No i niestety, moje babskie myślenie okazało się w/g twórców owej krzyżówki błędne.
Uważam, ze możnaby ująć je jako rozwiązanie alternatywne.
Pozdrawiam

Ja również wpisałam pręcik i mi nie uznano. Takich jak my jest o wiele osób więcej, co widać w komentarzach po rozwiązaniu krzyżówki.

Niestety, chyba nie doczekamy się odpowiedzi ze strony admina. Możliwe, że już nie ma rozwiązań alternatywnych. No cóż, trzeba trafiać w tok rozumowania autorów:)

Jestem ciekaw decyzji ADMINA:jeżeli jest konsekwentny krzyżówka powinna zostać wycofana-jakieś druciko-pręciki w żarówce, Kazik śpiewający w w szemranym zespole i ta na dwoje babcia wróżyła morwa/morwy.Pożywiom-uwidim!
A poza tym czy ktoś to czyta! W ostatnim okresie doczekać się w miarę szybko uznania reklamacji graniczy z cudem!!!

Mirasisko,czytam twoje komentarze,a jest ich wyjątkowo dużo,i zdumiewa mnie twoja zjadliwość i krytycyzm.Czy jesteś taki z natury czy to tylko poza?Cokolwiek wprowadzi lub zmieni admin,ty zawsze masz jakieś ale.Aż przykro czytać twoje komentarze.Wieczny malkontent.Pozdrawiam-mirkmark

Za "Leksykonem naukowo-technicznym", wyd.NT:
*żarnik-element lampy(żarówki)wykonany z drutu(ż.drutowy) lub z włókna węglowego, doprowadzony do inkandescencji wskutek przepływu prądu elektrycznego;
.
Encyklopedia PWN:
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=4002792

Dziękuję za wpisy i odpowiedzi w tym poście.
Pręcik czy drucik, to dla mnie nie jest tak istotne jak sympatyczna i miła zabawa.
Pozdrawiam wszystkich:)))

*Puma007, uważam, że nie masz powodów do zmartwienia, bo przecież drut jest tylko cieńszym prętem, a drucik pręcikiem.

Tak czy tak częścią żarówki jest żarnik wykonany z drucika /wolframowego/. Natomiast drucik lub jak kto woli pręcik nie występuje jako część składowa żarówki.Co prawda w mowie potocznej najczęściej pojawia się słowo drucik ale jeżeli zaczniemy iść tym tokiem rozumowania to większość elementów urządzeń technicznych nazwiemy "wajcha" lub "dzyndzel".

Wajcha, czy dzyndzel to jeden wichajster.