Dnia trzeciego czerwca, roku dziewiątego... (strona 1/2)

wiadomości: 11 rozmówcy: 7

Nie wiem dlaczego nikt tego nie zgłosił, ale nie widzę powodu by błędnie wpisywać nazwisko tego pana do diagramu. Nie ma chyba uzasadnionej potrzeby zgadywać co wpisać w wolną kratkę: czy szewskie "H", czy podwójne "M"?
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3973255
http://de.wikipedia.org/wiki/Robert_Schumann
http://www.britannica.com/EBchecked/topic/528446/Robert-Alexander-Schumann

Ten obrazek wygląda na źle opisany, chyba że tylko tu się nie mylą.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Schuhmann.jpg

moim zdaniem krzyżówka do usunięcia

Śpieszę z odpowiedzią iż podwójne "M" nie jest poprawnym rozwiązaniem... Dopiero rozwiązałam krzyżówkę i mnie również zdziwił fakt braku reklamacji, szczególnie pod krzyżówką. Moim zdaniem krzyżówki nie da się uratować.

A ja myślę,że to nie jest pomyłka.
Chopin chyba wiedział jak się nazywa kolega po fachu.....wszak zadedykował mu jeden ze swoich utworów.

Jedynym rozsądnym wyjściem z sytuacji jest dodanie rozwiązania alternatywnego. A dla ADMINÓW koleje punkty ujemne - ile razy można szukać trudnych rozwiązań a później z nieuwagi opracowującego zadanie "mieć w plecy" poświęcony czas.Korzystając z okazji -przypominam o rozpatrzeniu przez ADMINÓW reklamacji - o czym piszę i będę pisał do skutku.Jeżeli ogół ma podporządkować się do ustaleń, to ten który je wydaje niech też ich przestrzega.

Dla porządku; ja się nie pomyliłem, po prostu nie wysłałem krzyżówki. Nie szukam powodu żeby uznać błędne rozwiązanie, bo to niczego nie załatwia.
*
Ciekawe ile sam Chopin otrzymał źle zaadresowanych przesyłek? Ale czy musimy go zaliczać do grona "wybitnych językoznawców"?
Nie wiem czy czułby się dobrze w tym towarzystwie.
*
Ale można poszukać metryki lub wyciągu z ksiąg kościelnych, tylko pewnie ktoś już te lekcje za nas odrobił.

Ciekawie się zrobiło. Zastanawiam się, jak zakończy się ten wątek. Zaznaczę tylko, że wiarygodne źródła (takie, jakie podaje Dzejdi) stawiają srawę jasno. Przy uwzględnianiu naszych reklamacji i alternatywnych rozwązań nikt nie zastanawia się, czy rację ma PWN czy może kronika rodzinna z XV wieku. Zostają uznane wyrazy mające potwierdzenie w uznanych wydawnictwach. Tu natomiast rozwiązania przewidzianego w krzyżówce nie ma nigdzie, poza w/w obrazkiem.

Dopiero teraz otworzyłem szaradę, i przyznaję, że krzyżówkę rozwiązałem przez przypadek, powtarzając błąd Autora. Szumiał mi ten Schumann długo, ale nijak go nie mogłem dopasować z głowy, więc jak trafiłem na wikimediach tego z dodatkowym H, nawet nie sprawdziłem z encyklopediąi. A późna pora zrobiła swoje. Z pokorą i pąsem zwracam wszelkie niezasłużone laury.

Wszyscy rozwiązujemy krzyżówki z pomocą Wiki, a więc element zaskoczenia uważam za potrzebny i jest potrzeba zgadnięcia co wpisać w wolną kratę "czy szewskie "H", czy podwójne "M"".
Przecież nie chodzi tylko o odgadnięcie hasła ale także, a może przede wszystkim o dobrą zabawę więc myśleć wiara, myśleć...PZDR
(szkoda tego usunięcia)