Bitwy

5
475 rozpoczęć · 438 zakończeń · 386 rozwiązań
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka panoramiczna:

2 sierpnia 216 p.n.e. doszło do bitwy pod Kannami, między wojskami Kartaginy a armią rzymską. Hannibal poprowadził bitwę w błyskotliwy sposób, nazwany potem "manewrem kannaeńskim". W efekcie - dysponując dwukrotnie mniejszymi siłami od przeciwnika - okrążył i wyciął w pień całą armię rzymską. Było to najbardziej spektakularne rozstrzygnięcie bitwy w historii wojen : jedynie 2 tysiące legionistów wydostało się z pułapki, około 60 tys. poległo na placu bitwy.

Manewr Hannibala stał się wzorem do naśladowania dla potomnych - nigdy jednak nie udało się go w pełni powtórzyć.

Dzisiejszej krzyżówce towarzyszy szczęk oręża. Wszystkie hasła stanowią nazwę miejscowości znanych z bitew.

Stanowczo za nisko oceniona.

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

20

Autorzy określeń

 system   tam bitwa w 1944 (z dywizją Gen. Maczka)  ·  tam bitwa w 973 (walki Bizancjum z Arabami)  ·  tam bitwa morska w 1537 (80 galer pirackich)  ·  oblężony w 1428 (punkt zwrotny Wojny Stuletniej)  ·  tam bitwa w 1218 (zwycięstwo krzyżowców)  ·  tam bitwa w 1671 (wojna polsko-kozacko-tatarska)  ·  tam bitwa w 1402 (Timur chwyta Bajazyda)  ·  tam bitwa w 972 (Mieszko I)  ·  tam bitwa, znana też jako bitwa pod Gaugamelą  ·  tam bitwa morska w 1571 (Liga Święta gromi Turków)  ·  tam bitwa morska w 480pne (klęska Kserksesa)  ·  tam bitwa w 1917 (pierwsze poważne użycie czołgów)