Jolka wiązana 19

kłódka
7
353 rozpoczęcia · 337 zakończeń · 303 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Do każdego wiersza i każdej kolumny należy wpisać po dwa wyrazy, przy czym jeden z nich wpisujemy wprost, a drugi wspak - kolorem zaznaczono miejsca wpisu pierwszych liter wszystkich wyrazów. Wszystkie pary wyrazów wiążą się ze sobą co najmniej dwiema literami. Kolejność określeń przypadkowa, miejsce wpisywania wyrazów - do odgadnięcia. W diagramie ujawniono wszystkie litery B oraz T. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania pod diagramem pojawi się dodatkowe hasło.

Określenia wyrazów:

autor "Ożenku" * brak harmonii i proporcji * czterowiersz w poezji perskiej, rubajat * dydelf wodny * gorzka wódka z Trynidadu i Tobago * holenderska wytwórnia lotnicza * konie w wersji mini * nadziewana czekoladka * następca Johna Majora * oblanie się rumieńcem * o długaśnej telenoweli * pełne uzbrojenie starogreckiego hoplity * poszukiwał kamienia filozoficznego * przepływa przez Getyngę * przyrząd do wziernikowania stawu * Tupac, ostatni przywódca Inków * uczestnik wykopalisk * wolno stojąca dzwonnica * ze stolicą w Gangtoku * zmierzch bogów w mitologii skandynawskiej
Krzyżówka Szaradzisty: Krzyżówka utworzona przez użytkownika serwisu Szarada.net.
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

55