Hebrajskie-10

wiadomości: 3 rozmówcy: 3

W sumie to nie wiem, czy dobrze wybrałam dział, ale gdzieś chciałam zgłosić problem z określeniem: wieś w wojew. śląskim.
Ponieważ życie w tamtym kierunku mnie nie wygnało, to znam raptem kilka nazw z tego regionu, ale rozumiem, że trza szukać, panie, trza szukać. Ale jak szukać skoro województwo śląskie ma jedynie 167 gmin (z czego 96 wiejskich!), a ile wsi to nawet nie śmiem przypuszczać.
To wg mnie jest ten sam typ błędu, co znane nam już "tttt".
Żeby choć autor dodał w opisie "znana z" albo "na rzeczką X" albo na "trasie Y-Z", "w powiecie A", to za pomocą różnych środków książkowo-internetowych, po krótszych, albo może raczej dłuższych poszukiwaniach człowiek ma szansę znaleźć rozwiązanie. Chociaż jakby z liter wychodziło, to jakoś by można było sprawdzić, czy aby na pewno jest taka wieś.
A może należy cieszyć się ze szczodrości opisu, bo przecież, w przypływie dobrego humoru, autor mógł napisać "wieś w Polsce", nie? I wtedy to by była jazda...

Mogło też być po prostu "wieś". Albo "tam żyją ludzie".

Proszę o zgłaszanie propozycji lepszych opisów dla tego typu słówek w odpowiedniej części forum (Słownik).

Pozwólcie, że wrzucę swoje trzy grosiki.
Rzeczywiście, opis nie jest bardzo precyzyjny, ale uważam, że usprawiedliwiony w przypadku tej wsi
Nazwa jest długa, dość oryginalna i można się spodziewać kilku skrzyżowań, a to już jest dużo dla rozwiązującego, dysponującego takim narzędziem jak wyszukiwarka.
*Określenia dla wiosek w Polsce, typu:"wioska w gminie Xxx", podają taką wieś rozwiązującemu na tacy.
Wiem, bo sprawdzałem.
Ale do rzeczy.
*Szkopuł w tym, że wyraz trafił do krzyżówki z nieokreśloną liczbą samogłosek i jego odgadnięcie jest mocno utrudnione, choćby przez brak wiedzy o ilości liter w tym słowie.Plusem są ujawnione prawie wszystkie spółgłoski(bez jednej).
*Oczywiście z konieczności szuka się odrobinkę w ciemno, ale tylko odrobinkę, bo jednak pewne zbitki spółgłosek wymuszają niejako bliskie spotkania z określonymi samogłoskami.
*Naprawdę, nie trzeba przeszukiwać wszystkich gmin, żeby znaleźć tę wioskę.
W ogóle nie trzeba szukać w gminach, ale raczej kombinować z tego, co można "wycisnąć"
z diagramu.
*Powiedziałem co chciałem.
**Bronię autora, nieważne kto nim jest.
***Bardzo serdecznie pozdrawiam!