Ciągówka

wiadomości: 7 rozmówcy: 3

Wogóle nie mogę pojąć pierwszej "turniejówki". Rozwiązałem tylko pierwszy i ostatni opis(i to nie jestem pewny), a środek ciągu to jest wszystko jakieś niezrozumiałe dla mnie(jakby polskich wyrazów nieużywano). Prosiłbym o wytłumaczenie jej poprzez podanie jakiegoś przykładu(schemat wężówki w prawym górnym rogu dużo mi np. pomógł).

I wogóle moglibyście dawać przykłady do krzyżówek turniejowych

Mam dokładnie to samo :) Też rozwiązałem tylko pierwsze i ostatnie słowo. A reszta to dla mnie jakiś bełkot :) Ale domyślam się że jakby dłużej wpatrywać się w ten ciąg dałoby się wyłowiś sensowne wyrazy, ale pewnie są one rzadko używane żeby było trudniej.

Pawle, Twoja rada, by dłużej się wpatrywać w te literki jest ze wszech miar słuszna. Jeśli się weźmie pod uwagę, że te opisy są specjalnie tak poukładane, by ich rozszyfrowanie i rozdzielenie na sensowne kawałki było niełatwe, wtedy pozostaje tylko sprężyć się i "pokonać przeciwnika".
Masz już częściowo wypełniony diagram, więc początek zrobiony i punkt zaczepienia złapany. Kartka i ołówek, albo notatnik i klawiatura to niezbędniki. Dziel, tnij na kawałki, szukaj jakichś znajomych zlepków liter i kombinuj, kombinuj. kombinuj. Nie znam lepszej metody, a z całego ciągu nie powinna Ci pozostać żadna wolna litera. Wszystkie są częściami opisów i wszystkie powinny być wykorzystane, natomiast słowa wpisywane do diagramu należą do tych bardzo znanych i używanych - również w krzyżówkach.
«Ciągi» nie są "z kosmosu", ale od jakiegoś już czasu bawią szaradzistów, którym nie wystarczają "zwykłe" krzyżówki i szukają nowych wyzwań.
Pozdrawiam.

Dzięki Dzejdi za słowa otuchy :) Myślę że własnie główną ideą takich niestandardowych krzyżówek jest właśnie kombinowanie, i łamanie głowy (łamigłówki :) ). Ale jaka satysfakcja gdy roziwiąże sie na pozór bardzo trudne zadanie - niezapomniane wrażenia :)
Pozdrawiam.

W sumie moim błędem na początku było przyjęcie zasady że określenia są jedno wyrazowe, A po zabraniu się do rozwikłania tej zagadki, wyszło że określenia mogą być wielowyrazowe, wszystko stało się jaśniejsze :)

Dzejdi te opisy są genialne :)
Udało mi sie je odszyfrować, i nawet nie zabrało to dużo czasu jak sie wcześniej obawiałem.
Pozdrawiam. I oczekuje więcej takich krzyżówek w następnym Turnieju ;)