RSSWiadomości

Najnowsze wiadomości z serwisu.

Kreskówki

kreskówkiDziś zapraszamy do zabawy z Kreskówkami przygotowanymi przez Ankor11. W zadaniach tych należy odgadnąć i wpisać do diagramu wykreskowaną część określenia. Brzmi prosto, ale jak się przekonacie - wcale takie nie jest.

0 komentarzy

ZOOjolki

zoojolkiNie tak dawno prezentowaliśmy Zoolki przygotowane przez Jastara, dziś zapraszamy do podobnych zadań przygotowanych przez BaJo. Zoojolki to jolki, w których rozwiązaniem jest nazwa zwierzęcia. Zapraszamy!

0 komentarzy

Ciągówki

ciągówkiDziś, dzięki Ankor11, mamy okazję pobawić się z ciągówkami. W zadaniach tych wszystkie wyrazy wpisujemy po kolei, łącząc ostatnią literę wyrazu poprzedzającego z pierwszą literą wyrazu następnego. Do dzieła!

0 komentarzy

Zoolki

zoolkiZoolki to jolki zbudowane przez Jastara wokół zdjęcia zwierzęcia, którego nazwa jest częścią diagramu. Odgadnięcie, o jakie zwierzę chodzi, jest pierwszym etapem rozwiązywania; nie powinno jednak okazać się zbyt trudne. Zapraszamy!

0 komentarzy

Pentomino

pentominoDziś zapraszamy do zabawy z łamigłówkami podobnymi do znanych i lubianych obrazków logicznych. W przygotowanych przez Ankor Klockach logicznych poszukujemy jednak nie ukrytego obrazka, lecz ułożenia klocków. Nie mogą się one ze sobą stykać, a każdy klocek zajmuje dokładnie pięć kratek. Zapraszamy!

0 komentarzy

Finki dopełniane

finki dopełnianeZ okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, radości i samych dobrych pomysłów. Jednocześnie zapraszamy Was do zmierzenia się z lekkimi i przyjemnymi Finkami dopełnianymi przygotowanymi przez Jastara. Jak co roku, znajdziecie także kilka nowych (i mnóstwo starszych) zadań świątecznych w koszyku wielkanocnym. Do dzieła!

0 komentarzy

Jolki z humorem

krzyżówki hetmańskieDziś pierwszy dzień kwietnia, dzień dobrego humoru i różowych okularów. Za oknami wiosna, a u nas - Jolki z humorem przygotowane przez Ankor11. Zapraszamy!

0 komentarzy

Krzyżówki hetmańskie

krzyżówki hetmańskieDziś forma krzyżówek przez wielu szaradzistów uważana za najciekawszą. Określenie każdego słowa zawiera w sobie dwie części, jedna to typowe krzyżówkowe określenie wyrazu, druga to gra słów zawierająca odgadywany wyraz lub jego fragmenty. Oczywiście nie wiadomo, która część pełni jaką funkcję. Zapraszamy do krzyżówek hetmańskich przygotowanych przez Kryno i Jomitokę.

0 komentarzy

Złączki

złączkiPo serii nieco nietypowych zadań mamy dziś dla Was coś, co każdemu szaradziście z pewnością przypadnie do gustu. Przygotowane przez ankor11 złączki to bardzo przyjemne jolki wypełnione metagramami. Do dzieła!

0 komentarzy

Wykreślanki Konikowe

wykreślanki konikoweW dzisiejszych diagramach zabraknie słów umieszczonych pionowo lub poziomo. Będziemy musieli przestawić się na bardziej chaotyczny ruch konika szachowego - dwa razy w przód, raz w bok. Zapraszamy do zestawu wykreślanek konikowych przygotowanych przez Jastara.

0 komentarzy

strona 123...272829