RSSWiadomości

Najnowsze wiadomości z serwisu.

Algebrafy

algebrafyDziś będzie nieco matematycznie, a literki zamienimy - bardzo dosłownie - na cyferki. Zapraszamy do rozwiązywania algebrafów przygotowanych przez erwu46. Czy takie zadania przypadną Wam do gustu?

0 komentarzy

Jolki liczbowe

jolki liczboweDziś, dzięki ankor11, zapraszamy do zabawy w rozwiązywanie Jolek liczbowych. Zadania nie są specjlanie trudne, główny kłopot stanowi ich rozpoczęcie i wpisanie pierwszego słowa. Warto się przyzwyczaić nieco do liczb w diagramie, gdyż za tydzień czeka nas kolejny zestaw oparty o liczby. Do dzieła!

0 komentarzy

Jolki we mgle

jolki we mgleWe mgle zasięg wzroku zmiejsza się dramatycznie, o czym kilka dni temu boleśnie przekonało się kilkudziesięciu kierowców na autostradzie pod Łodzią. Dziś, za sprawą Jastara, mgła zawitała do szarady. Czeka nas Was zestaw Jolek we mgle, których zewnętrzne pola stanowią wielką niewiadomą. Radzimy nie spieszyć się i uważać, bo - jak to we mgle - łatwo zabłądzić. Zapraszamy!

0 komentarzy

Krzyżówki amerykańskie

krzyżówki amerykańskieDziś czeka nas wyprawa za ocean. Przygotowane przez ankor11 krzyżówki amerykańskie wymagają samodzielnego domyślenia się kształtu diagramu. Zapraszamy do zabawy!

0 komentarzy

Kombinagramy

kombinagramyRok 2017 zaczynamy nowym typem zadań. Kombinagramy znane są w świecie szaradziarskim od dawna, jednak w szaradzie pojawiają się jako kolekcja po raz pierwszy. Tym, którzy ich nie znają, polecamy zapoznanie się najpierw z przykładem rozwiązywania. Autorem zadań jest xlow. Zapraszamy!

0 komentarzy

Jolki pod choinkę

jolki łączone filmoweDziś pod szaradową choinką znajdziecie zestaw Jolek Łączonych Filmowych. W przygotowywaniu prezentów Świętemu Mikołajowi pomogła Ankor11. Jak co roku, kilka nowych zadań (i mnóstwo starszych) oczekuje też na rozwiązanie w zestawie Wesołych Świąt. Zapraszamy!

0 komentarzy

Rozsypane pary

rozsypane paryOpracowane przez Jastara Rozsypane Pary to zadania bardzo wymagające, wycenione przez nas na 8 punktów. Są to jednocześnie zadania o bardzo ciekawej konstrukcji, których rozwiązywanie, mimo wysokiego stopnia trudności, jest bardzo przyjemne. Zapraszamy!

0 komentarzy

Szyfrogramy z Murphym

Szyfrogramy z MurphymDziś wybierzemy się w podróż po Prawach Murphy'ego ukrytych w przygotowanych przez Kryno szyfrogramach. Jest to zbiór humorystycznych zasad, których znajomość pozwoli nabrać większego dystansu do życia. Okazuje się, że są uniwersalne i dotyczą każdego - nie tylko w naszym przypadku kolejka do drugiej kasy w supermarkecie zawsze jest szybsza...

0 komentarzy

Jolki z wynalazkiem

joleczki z warsztatuDziś wyruszymy w podróż po historii ludzkości dzięki kolekcji Jolek z wynalazkiem, które przygotowała ankor11. Każde z zadań urozmaica jedno z mniejszych lub większych odkryć, które ukształtowały naszą cywilizację. Warto samemu sprawdzić, jakie to wynalazki - i czy znajduje się wśród nich szarada.net :)

0 komentarzy

7 słów - też na telefon!

7 słów

Dziś zapraszamy do zmierzenia się z zupełnie nowym rodzajem zadań o nazwie "7 słów". Polegają one, podobnie jak krzyżówki, na odgadywaniu słów pasujących do podanych definicji. Tym razem jednak słów nie wpisujemy w diagram, a konstruujemy wybierając i łącząc podane fragmenty.

Kolekcję tę publikujemy wraz z towarzyszącą jej grą mobilną 7 słów, dostępną (za darmo) na telefony z systemem Android. Dzięki temu, zadania można rozwiązywać zarówno bezpośrednio w naszym serwisie, jak i poprzez grę. Wszystkich dysponujących telefonami z Androidem, gorąco namawiamy do zainstalowania i wypróbowania aplikacji. Na zachętę, w aplikacji umieściliśmy wiele dodatkowych zadań, niedostępnych bezpośrednio w serwisie (które wszakże nie wchodzą w zakres rankingu najlepszych szaradzistów). Czy taka forma zabawy przypadnie Wam do gustu? Jeśli tak, postaramy się przygotowywać takie podwójne premiery (kolekcja w serwisie + gra mobilna) częściej.

2 komentarze

strona 123...262728