RSSWiadomości

Najnowsze wiadomości z serwisu.

Budynki

budynki Dziś przedstawiamy budynki, które zaproponowała i przygotowała Ankor11. W zadaniach tych naszym zadaniem jest odtworzenie ustawienia budynków, rozróżnianych po ilości pięter. Jedyne, co wiemy, to ile budynków widocznych jest z każdej strony "miasta". To jednak w zupełności wystarczy. Zapraszamy!

0 komentarzy

Jolki przerywnikowe

jolki przerywnikoweDawno nie publikowaliśmy kolekcji nowego autora. Dziś zapraszamy do kolekcji Jolek przerywnikowych, którą debiutuje Zibbi44. Zadania są dość trudne i z pewnością zajmą Was na dłuższą chwilę. Czy się spodobają?

0 komentarzy

Jolki z tytułem

jolki z tytułemDziś zapraszamy do zabawy z Jolkami z tytułem, przygotowanymi przez Ankor11. Zadania mają standardową formę, ale z pewnością zaskoczą niebanalnymi określeniami. Do dzieła!

0 komentarzy

Logogryf Ursynowski

jolki wiązaneRok 2017 jest rokiem obchodów 40-lecia Ursynowa - z tej okazji Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przygotował serię okolicznościowych imprez i atrakcji. Jedną z nich jest opublikowany w naszym serwisie, ułożony przez Kryno, mieszkankę Ursynowa, okolicznościowy Logogryf Ursynowski. Wszyscy, którzy go rozwiążą, mają szansę na wygranie zestawów gadżetów promocyjnych - o ile wyślą maila ze zrzutem ekranu zawierającym rozwiązane zadanie na podany pod diagramem adres i będą w stanie odebrać upominki w siedzibie Urzędu. Do wysyłania rozwiązań gorąco namawiamy wspólnie z Burmistrzem Dzielnicy Ursynów. Zadanie zostało ułożone z myślą o mieszkańcach i sympatykach Ursynowa, ale wierzymy, że użytkownicy Szarady spoza Warszawy również sobie z nim poradzą. Ursynowianom, z okazji jubileuszu, życzymy samych pięknych chwil i dalszego dynamicznego rozwoju ich Dzielnicy.

0 komentarzy

Jolki wiązane

jolki wiązaneŚrodek wakacji i lato w pełni - czy może być lepsza pora na chwilę relaksu z krzyżówką? Dziś mamy dla Was Jolki Wiązane przygotowane przez Jastara. Jedno słowo w przód, drugie wspak - sposób ich rozwiązywania z pewnością rozjaśni przykład. Zapraszamy!

7 komentarzy

Uzupełnianki walutowe

uzupełnianki walutoweNadeszła pora wakacyjnych wojaży. Z tej okazji mamy dla Was przygotowane przez ankor11 uzupełnianki, w których przyda się znajomość dalekich krajów i ich walut. Zadania to szybkie i proste, w sam raz na wakacyjny relaks. Zapraszamy!

0 komentarzy

Logogryfy muzyczne

logogryfy muzyczneDziś zapraszamy do zabawy z logogryfami muzycznymi przygotowanymi przez kryno. W rozwiązywaniu zadań niezbędna może okazać się znajomość imion i nazwisk światowej sławy kompozytorów, więc zachęcamy do odkurzenia starych płyt i umilenia sobie czasu rozwiązywania muzyką klasyczną.

0 komentarzy

Kreskówki

kreskówkiDziś zapraszamy do zabawy z Kreskówkami przygotowanymi przez Ankor11. W zadaniach tych należy odgadnąć i wpisać do diagramu wykreskowaną część określenia. Brzmi prosto, ale jak się przekonacie - wcale takie nie jest.

0 komentarzy

ZOOjolki

zoojolkiNie tak dawno prezentowaliśmy Zoolki przygotowane przez Jastara, dziś zapraszamy do podobnych zadań przygotowanych przez BaJo. Zoojolki to jolki, w których rozwiązaniem jest nazwa zwierzęcia. Zapraszamy!

0 komentarzy

Ciągówki

ciągówkiDziś, dzięki Ankor11, mamy okazję pobawić się z ciągówkami. W zadaniach tych wszystkie wyrazy wpisujemy po kolei, łącząc ostatnią literę wyrazu poprzedzającego z pierwszą literą wyrazu następnego. Do dzieła!

0 komentarzy

strona 123...282930